کد خبر: 989137 A

فرمانده سپاه کربلا در مازندران :

فرمانده سپاه کربلا در مازندران از آغاز به کار قرارگاه حافظان سلامت محله با محوریت مساجد برای مقابله با بیماری کرونا در استان مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سرهنگ سیاوش مسلمی امروز در اولین نشست قرارگاه سلامت و معنویت جوانان انقلابی ضمن گرامیداشت هفته وحدت و ایام ولادت رسول مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و تشریح اقدامات سپاه کربلا در قرارگاه زیست‌محیطی برای کمک به جبهه مقابله با کرونا، تولید اقلام بهداشتی، ضدعفونی معابر و اماکن پرتردد، محلات، مساجد و بیمارستان‌ها و ...، گفت: افتخار داریم برای مقابله با کرونا خدمت‌گزار مردم باشیم طرح حافظان سلامت را آماده کردیم تا در حوزه شناسایی، غربالگری و پیشگیری متمرکز شویم.

وی افزود: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل قرارگاه سلامت با محوریت جوانان انقلابی در پیک سوم کرونا، آموزش‌ها دانشجویان باهدف کمک به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته است.

فرمانده سپاه کربلا در مازندران از شناسایی بازنشستگان کادر درمان سپاه کربلا برای کمک به جبهه مقابله با کرونا خرداد و ادامه داد: تلاش داریم از ظرفیت بازنشستگان حوزه درمان برای مهار کرونا بهره گرفته شود.

مسلمی از تولید روزانه 100هزار ماسک بهداشتی در شهرستان قائم‌شهر خبر داد و گفت: این ماسک‌ها با همکاری بخش خصوصی تولید می‌شود.

وی افزود: همچنین تولید ماسک پارچه‌ای ارزان‌قیمت باهدف توزیع در محل تجمع کرونا با کمک بسیج اصناف در دستور کار قرار دارد.

مسلمی به اجرای موفق 2مرحله رزمایش مواسات در دو بازه زمانی ماه رمضان و محرم درراستای بیک به منویات رهبری مبنی بر کمک به فقرا و آسیب دیدگان کرونایی اشاره کرد و افزود: بسته‌های معیشتی جمع‌آوری شد از مرحله سوم دومین رزمایش مؤمنانه که دهه آخر صفر برگزار شد در اختیار افراد آسیب‌دیده از کرونا قرار گرفت.

فرمانده سپاه کربلا در مازندران به جایگاه پزشک خانواده در بحث غربالگری کرونا اشاره کرد و افزود: تا ریشه‌کنی کرونا همانند  سرباز در خدمت دانشگاه علوم پزشکی خواهیم بود.

وی به اهمیت قرنطینه خانگی بیماران کرونایی به ویژه افراد مسن و تداوم این قرنطینه اشاره کرد و خاطرنشان شد: سپاه کربلا و بسیج آماده هرگونه همکاری برای اجرای دقیق این قرنطینه خانگی هستند.

 

 

استان مازندران بسیج سلامت کربلا ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر