کد خبر: 989126 A

نماینده ولی‌فقیه د ر مازندران:

نماینده ولی‌فقیه د ر مازندران گفت: نهادهای فرهنگی، رسانه‌ای، تبلیغات و بسیجیان برای مردمی شدن مبارزه با کرونا تلاش کنند زیرا مردمی شدن مقابله با کرونا می‌تواند امکان غلبه بر بحران را کمتر کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی بعدازظهر امروز در جلسه «قرارگاه سلامت و معنویت جوانان انقلابی» به فرامین مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد کرونا اشاره کرد و گفت: ایشان بر لزوم راه‌اندازی فوری یک عقبه قرارگاهی و عملیاتی برای اجرای تصمیمات ستاد ملی مقابله‌ی با کرونا و نظارت بر اجرا» تأکید کردند.

آموزش همگانی درباره‌ی راه‌های شیوع و شیوه‌های پیشگیری به صورت محله محور و با استفاده از ظرفیت مساجد و بسیج و البته با محوریت وزارت بهداشت و همکاری وزارت ارشاد و صداوسیما و «لزوم تصویب جرائم سخت‌گیرانه برای افرادی که مرتکب تخلفات بزرگ از ضوابط بهداشتی می‌شوند» توصیه‌های دیگر رهبر انقلاب اسلامی به مسئولان برای مقابله با کرونا بود.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که «با اشاره به اینکه برخی افراد بیکار شده در اثر کرونا، بیمه‌ی بیکاری ندارند، گفتند: تأمین اجتماعی موظف است برای حل این مشکل اقدام کند که البته در این قضیه نیز ورود خیرین از برترین انفاق‌ها است».

آیت‌الله لائینی افزود: نهادهای فرهنگی، رسانه‌ای، تبلیغات و بسیجیان برای مردمی شدن مبارزه با کرونا تلاش کنند زیرا مردمی شدن مقابله با کرونا می‌تواند امکان غلبه بر بحران را کمتر کند.

وی ادامه داد: کانون عملیات مدنظر مقام معظم رهبری، مساجد و محیط عملیات محله محور است ضرورت دارد پایگاه‌های بسیجی و جوانان مساجد پس از آموزش توسط نهادهای تخصصی که مقدمه آن در حال انجام شدن است نسبت به غربالگری و شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا از مبدأ اقدام نمایند.

آیت‌الله لائینی خاطرنشان کرد: تقویت آموزش‌های عمومی، حمایت از مدافعان سلامت، همکاری در امور بهداشتی و درمانی، ادامه نهضت تعاون و احسان، فرهنگ‌سازی برای تدابیر حاکمیتی و دعا و استغفار است در بیانات رهبری تأکید شده است که باید اجرا شود.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران افزود: با توجه به حضور پرشمار نیروهای داوطلب در ماه‌های اول شیوع کرونا و خدمات مؤثر آنان همانند کمک به پرستاران و ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و معابر، راهنمایی خانواده‌ها و کمک به افراد سالمند، استمرار این فعالیت‌ها در این مرحله نیز ضرورت دارد و البته مقام معظم رهبری نیز در بیانات خود از نیروهای داوطلب خواستند باز هم وارد میدان شوند و تأمین اجتماعی هم موظف است برای این مشکل اقدام کند و البته ورود خیرین نیز از برترین امدادها ست.

وی خواستار تشکیل نیروهای مردمی و گروه های جهادی با محوریت مسجد و محله شد و گفت: این افراد با کمک متخصصان مربوطه برای شناسایی، غربالگری و قرنطینه خانگی در جهت کمک به کاهش این ویروس همراهی کنند.

آیت‌الله لائینی حمایت معیشتی ضروری است مسئولین با استفاده از توان و مشارکت خیرین پیگیری کنند ما در این قرارگاه دنبال سه چیز هستیم چگونه نیروهای مردمی جوانان انقلابی و گروه‌های جهادی را با محوریت مسجد و محله شکل بدهیم و این‌ها را آموزش بدهیم به ‌وسیله متخصصان مربوطه که غربالگری کنند و به قرنطینه خانگی ببرند.

وی افزود: جمع‌آوری حمایت‌های مالی مردم همچون رزمایش کمک‌های مؤمنانه لازم است تا بتوانیم خانواده‌های نیازمند را حمایت کنیم، برپایی آیین دعا، تضرع ، استغفار و معنویت درمانی مهم است و باید اصل قرار بدهیم.

 

 

 

بسیج تبلیغات خانواده رسانه ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر