کد خبر: 988134 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران خواستار پایان دادن به بلاتکلیفی مرکز ماده 16 شد و از بهزیستی خواست هر چه سریع‌تر با رعایت پروتکل‌ها نسبت به راه‌اندازی مرکز ماده 16 و جمع‌آوری معتادان متجاهر اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد حسین زادگان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، خواستار پایان دادن به بلاتکلیفی مرکز ماده 16 شد و تأکید کرد: باید فعالیت‌های مختلف را در چارچوب پروتکل‌های مقابله با کرونا به پیش ببریم و ضرورت دارد تا با دقت و نظارت بهتر و بیشتر این مرکز فعالیت خود را آغاز کند.

وی گفت: باید برای دستور کار شورا نیز کار اساسی صورت گیرد و مسائل مهم و محوری حوزه مواد مخدر و اعتیاد در جلسات مطرح شود به طوری که مباحث مهم و کلیدی در جلسات کمیته‌ها بررسی و پیشنهادهای اجرایی برای طرح در جلسات شورا ارسال شود.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران همچنین خواستار مشارکت همه دستگاه‌ها و نهادها برای برگزاری باشکوه جشنواره یاریگران زندگی و فرصت سازی برای استفاده بهینه از ظرفیت خط ملی اعتیاد برای ارتقاء دانش اعتیاد و ارائه خدمات مشاوره‌ای به خانواده‌ها شد.

در این نشست احمد مظفری، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران نیز گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در دبیرخانه شورا و کمیته‌های زیرمجموعه شورا ارائه کرد و گفت: در مهر 99 مقدار 657 کیلو انواع مواد مخدر در استان کشف و 1098 نفر در ارتباط با جرائم مواد مخدر دستگیر شدند.

وی همچنین از دستگیری 596 خرده‌فروش مواد مخدر در استان در مهر 99 خبر داد و افزود: در این مدت 5 باند قاچاق و توزیع مواد مخدر در استان نیز شناسایی و منهدم شد.

مظفری همچنین از فعالیت 55 مرکز اقامتی ماده 15 در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در هفت‌ماهه اول سال 99 تعداد 4100 نفر از معتادان از ظرفیت این مراکز برای درمان اعتیاد استفاده نموده‌اند که 230 نفر آنان از سوی مراجع قضایی به این مراکز معرفی شدند.

 

اعتیاد بهزیستی خانواده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر درمان اعتیاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر