کد خبر: 985882 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بابیان اینکه سهم استان مازندران از اعتبارات مشاغل خانگی با توجه به حجم زیاد متقاضیان در سامانه مشاغل خانگی و صدور مجوز خواستار افزایش سهم اعتبار استان شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، کامران اصغری با بیان اینکه اعتبارات اشتغال روستایی از محل منابع صندوق توسعه ملی، در چهار مرحله به مبلغ چهار هزار و 675 میلیارد ریال اعتبار به استان ابلاغ شد که تاکنون سه هزار و 399 میلیارد ریال به بانک‌های عامل تخصیص داده‌شده است.

وی افزود: تعداد 1593 طرح به مبلغ سه هزار و 896 میلیارد ریال به بانک‌های عامل جهت بررسی توجیه فنی، مالی و اقتصادی ارسال شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اعلام کرد: 3 هزار و 156 میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک‌های عامل هزار و 561 طرح اختصاص پیدا کرد.

 اصغری با اشاره به اینکه سهم بخش‌های هدف (صنعت، کشاورزی، خدمات و سرمایه‌درگردش) در آیین‌نامه سازمان برنامه و بودجه کشور به استان‌ها ابلاغ و سهم استان در بخش کشاورزی 65% تعیین شد، ادامه داد: با توجه به طرح‌های حوزه بخش کشاورزی به ویژه پرورش دام سبک و سنگین که مشمول ممنوعیت معرفی و پرداخت تسهیلات شده‌اند؛ ترتیبی اتخاذ شود تا با توجه به مزیت‌ها و قابلیت‌های موجود در روستاهای استان و وجود تعداد زیاد متقاضیان رسته پرورش دام سبک و سنگین ثبت‌نام‌شده در سامانه کارا نسبت به افزایش سهم‌بری استان در این بخش و یا تفویض اختیار به استان تمهیدات لازم صورت گیرد.

وی به دستورالعمل حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی اشاره و پیشنهاد کرد: در خصوص دوران مشارکت مدنی با توجه به اینکه حداکثر دو سال در نظر گرفته‌شده در صورتی که طرح به دلایل موجه ازجمله افزایش قیمت‌ها و هزینه‌ها و سایر مشکلات به بهره‌برداری نرسیده باشد، تمدید و افزایش دوران مشارکت تا سقف 3 سال مشروط به عدم تجاوز از سقف کلی دوران بازپرداخت و تأمین مالی (حداکثر 9 سال) امکان‌پذیر باشد.

اصغری بابیان اینکه سهم استان مازندران از اعتبارات مشاغل خانگی با توجه به حجم زیاد متقاضیان در سامانه مشاغل خانگی و صدور مجوز خواستار افزایش سهم اعتبار استان شد

 

استان مازندران اشتغال بخش کشاورزی کار و رفاه اجتماعی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر