سرخط خبرها:
کد خبر: 985149 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران اعلام کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت:سال گذشته 116 واحد راکد احیا و امسال هم تاکنون 56 واحد راکد احیاء و به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا،حسن خیریانپور بعدازظهر امروز در  جلسه مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال تسهیل موانع تولید استان در استانداری مازندران با بیان اینکه برنامه های جهش تولید در استان هدف گذاری و ابلاغ شد،جذب تسهیلات بانکی و هدایت آن به سمت تولید و اشتغال را از برنامه های مهم و جدی استان برشمرد و گفت: امسال 4 هزار و 877 میلیارد تومان تسهیلات از 14 بانک دولتی به 77 هزار و 457 فقره پرداخت شد.

وی از پرداخت 550 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به 262 طرح استان خبر داد و افزود: سال گذشته هزار و 702 میلیارد تومان به 4 هزار و 967 طرح کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی استان پرداخت شد که این میزان امسال به 273 میلیارد تومان افزایش یافته است.

معاون امور هماهنگی و توسعه اقتصادی استانداری مازندران گفت: 410 میلیارد تومان به سه هزار و 870 طرح روستایی از محل تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد و البته از محل بانک سینا 10 میلیارد تومان تسهیلات نیز به مشاغل عمومی اختصاص داده شد.

وی افزود: با شیوع کرونا و بنا بر مصوبه ستاد کرونا در بازه زمانی یک ماهه 300 دستگاه نشاکار با اعتبار 11 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات برای کشاورزان مازندرانی خریداری شد با تحقق این امر میزان کشت مکانیزه از 55 هزار هکتار به 100 هزار هکتار افزایش یافت.

خیریانپور با یادآوری اینکه 17 هزار و 573 کارگاه به مبلغ 434 میلیارد تومان تسهیلات کرونا دریافت کردند، اضافه کرد: استان مازندران رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

وی احیای واحدهای راکد را از برنامه های مهم استان عنوان کرد و ادامه داد: سال گذشته 116 واحد راکد احیا و امسال هم تاکنون 56 واحد راکد احیاء و به چرخه تولید بازگشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران به واحدهای تملیکی اشاره کرد و افزود: سال گذشته 64 واحد از تملیک بانک خارج و امسال تاکنون 13 واحد از تملیک خارج شده است.

خیریانپور در بخش دیگر از سخنانش به زراعت چوب با هدف صیانت از جنگل و تامین خروج ارز اشاره کرد و گفت: امسال 4 هزار هکتار اراضی با 6 میلیون اصله نهال هدف گذاری شده است.

وی به 3 هزار و 878 واحد بوم گردی استان مازندران اشاره و آن را از ظرفیت های مهم در ارتقای اقتصاد دانست که مورد توجه استان قرار گرفته است.

خیریانپور همچنین 812 آببندان معادل 17 هزار هکتار را از ظرفیت های دیگر استان عنوان کرد که با تامین آب زراعی، پرورش ماهی و گردشگری هدف گذاری شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران توسعه کشت دارویی را دیگر هدف استان در سال جهش تولید برشمرد و میزان گیاهان دارویی زیر کشت استان را بالغ بر 100 گونه اعلام کرد و افزود: 800 هکتار برای کشت گیاهان دارویی در استان در نظر گرفته شد.

 

استان مازندران اقتصاد جنگل کمیته امداد امام تملیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر