سرخط خبرها:
کد خبر: 984006 A

هم‌زمان با آغاز ماه ربیع‌الاول؛

سومین مرحله رزمایش استانی کمک مؤمنانه با توزیع چهار هزار بسته حمایتی به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون تومان در بین آسیب‌دیدگان از بیماری کرونا و نیازمندان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در سومین مرحله رزمایش کمک مومنانه مردم مازندران تعداد ۱۱۴ سرویس جهیزیه برای زوج‌های جوان به ارزش ریالی سه و نیم میلیارد تومان و چهار هزار بسته معیشتی به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از سوی لشکر ۲۵ سپاه کربلای مازندران در سراسر استان توزیع شد.

این کمک‌ها توسط خیرین کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام، بهزیستی و بنیاد مستضعفان تهیه و از توسط سپاه کربلا توزیع شد.

فرمانده سپاه کربلای مازندران در آیین توزیع این کمک‌های مومنانه گفت: شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان شرایط ویژه‌ای ایجاد کرد که مهم‌ترین آن آسیب‌پذیرتر شدن اقشار ضعیف جامعه است که رفع این آسیب نیازمند حضور تمام مردم و کمک‌های مومنانه است.

سرهنگ پاسدار سیاوش مسلمی افزود: مردم ایران بر اساس اخلاقیات، اعتقادات مذهبی و فرمایشات رهبری از ابتدای شیوع ویروس کرونا برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر پای کار بودند و هیچ‌وقت نسبت به این موضوع پا پس نکشیدند.

فرمانده سپاه کربلا به راه‌اندازی پویش کمک مومنانه اشاره کرد و گفت: در مرحله اول از عید قربان تا عید غدیر ۱۰۳ هزار خانوار تحت پوشش قرار گرفتند و جمع کمک نقدی و غیرنقدی ۳۸ میلیارد تومان بوده است و در مرحله دوم در دهه اول محرم ۱۰۵ هزار خانوار تحت پوشش قرار گرفتند و ۳۲ میلیارد تومان کمک‌های مردمی جمع آوری شد.

وی افزود: در مرحله دوم نهضت کمک‌های مومنانه در مجموع تاکنون ۹۸ میلیارد تومان کمک‌های مردمی جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شده است.

سرهنگ مسلمی بابیان اینکه پیش‌بینی می‌شود کرونا به زودی از ایران نرود، تأکید کرد: امروز نیز همانند دوران هشت‌ساله دفاع مقدس مردم برای کمک به اقشار باید پای کار باشند.

وی همچنین به تشییع پیکر ۵ شهید مدافع حرم تازه تفحص شده مازندران اشاره کرد و گفت: با توجه به شیوع کرونا استقبال مردم مازندران از این شهدا بی‌سابقه بود، مردم نشان داده‌اند که اجازه نمی‌دهند خون شهدا پایمال شود.

 

ایران و جهان پوشش کربلا استقبال مردم تشییع پیکر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر