کد خبر: 983761 A

شهردار ساری:

شهردار ساری گفت: شهرداری ساری برای زیباسازی ورودی‌های این شهر با اِلمان‌هایی متناسب با استان و نیز دلاورمردی سرداران و شهدای گران‌قدر به دنبال فضاسازی محیطی مناسب است از تمامی هنرمندان دعوت می‌شود آثار و طرح‌های خود را به این شهرداری ارائه کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، عباس رجبی با اعلام این خبر گفت: در راستای رضایتمندی شهروندان و همچنین بهبود کیفیت محیط شهری نصب اِلمان‌های جدید در ورودی‌های شهر و برخی از میادین در دستور کار قرارگرفته است.

وی افزود: دستیابی به ایده و طرح‌های خلاق و نوآورانه با موضوع ایثار و فداکاری، ایجاد فضای مناسب و بهبود فضاهای شهری، شناسایی و بهره‌گیری از هنرمندان مستعد در ساخت اِلمان‌های شهری و اشاعه فرهنگ زیبایی از اهداف مهم شهرداری است.

شهردار ساری بابیان اینکه مجاهدت و ایثارگری‌های پرشمار شهدا و ایثارگران ایران اسلامی در طول سال‌های پرشور و حماسه هشت سال دفاع مقدس، بر هیچ انسان قدرشناسی پوشیده نیست؛ گفت: شهرداری ساری در نظر دارد تا مجسمه و بنای یادبود این افتخارآفرینان را در میدان شهدا در مرکز دیار علویان جانمایی کند، این اقدام به منظور پاسداشت رشادت‌های شهدا در دفاع از دین و میهن صورت می‌گیرد.

وی ساماندهی ورودی‌های شهر را از ضروریات دانست و گفت: شهرداری ساری در نظر دارد تا ورودی‌های مرکز استان از قائم‌شهر- ساری، نکا- ساری را با دروازه‌هایی که با تاریخ و فرهنگ این استان همخوانی دارد، جانمایی کند تا مسافران و گردشگران این بار در رویارویی با چهره متفاوت شهر، خاطرات خوشی را برای خود رقم بزنند.

شهردار ساری ادامه داد: برای اجرایی شدن این طرح، از تمامی هنرمندان، معماران و طراحان دعوت می‌شود تا آثار و طرح‌های موردنظر خود را به شهرداری ساری ارائه کنند.

رجبی بابیان اینکه اِلمان‌های شهری نمادی از هویت فرهنگی هر جامعه هستند از فراخوان ساخت مجسمه گرامیداشت «مقام مادر» خبر داد و از هنرمندان و طراحان و مهندسان خلاق خواست که طرح موردنظر خود را برای نصب در فضای شهری ارائه کنند تا با ساخت بهترین طرح، اثری ماندگار در شهر خلق کنیم.

شهردار ساری گفت: فضاهای همساز با هویت شهری موجب آرامش و ارتقاء سطح مشارکت شهروندان می‌شود و وجود المان‌های شاخص در سطح شهر موجب افزایش زیبایی و همچنین انتقال هویت شهری در اذهان عموم می‌شود.

رجبی همچنین به میزبانی ساری به عنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۲ اشاره کرد و گفت: این رویداد فرصت مناسبی است تا ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی صنعت گردشگری را به کشورهای عضو اکو معرفی کنیم.

 

 

جامعه دین شهرداری ساری شهرداری ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر