کد خبر: 981976 A

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران:

سیاوش افضلی گفت:اصلاح سیاست‌ها مهم‌ترین راه نجات صنعت دخانیات است، اگر این مهم اتفاق صورت نگیرد منجر به بیکاری بیش از 10 هزار کشاورز و کارگر می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سیاوش افضلی مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در سفر یک روزه خود به مازندران و دیدار با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی  مازندران،سهم بازار دخانیات را 15 درصد اعلام کرد و گفت: برای نخستین بار است که خرید سال جدید را شروع می‌کنیم که هیچ‌گونه بدهی به کشاورزان نداریم و همه از منابع داخلی پرداخت شد.

وی به مشکلات تأمین منابع در شرکت دخانیات اشاره کرد و گفت: تلاش کردیم نیازمندی‌های دخانیات را با استفاده از تولیدات داخلی تأمین کنیم.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران ادامه داد: موظفیم در حوزه مدیریت علاوه بر مباحث تخصصی تولید و فروش؛ امید را در بین کارگران حفظ کنیم.

وی یادآور شد: مازندران به لحاظ انبار و زیرساخت‌های تولید با استاندارد اروپایی برابری می‌کند بنابراین حفظ این صنعت و احیاء و افزایش تولید توتون نیاز به همت و تلاش مدیران استانی دارد.

افضلی به انعقاد تفاهم‌نامه شرکت دخانیات ایران با یک شرکت خارجی که سهم خوبی از بازار ایران داشته و مورد تائید وزارت امور خارجه هم است، اشاره کرد و گفت: ارزش سهم بازار ایران در دخانیات امروز 40 هزار میلیارد تومان است 65 درصد از این میزان در اختیار دو شرکت است.

وی صیانت از اشتغال و حفظ امید را دو اصل مهم در حوزه اشتغال و ارتقای اقتصاد دانست و تأکید کرد: اصلاح سیاست‌ها مهم‌ترین راه نجات صنعت دخانیات است، اگر این مهم اتفاق صورت نگیرد، منجر به بیکاری بیش از 10 هزار کشاورز و کارگر می‌شود.

افضلی اعلام کرد: علی‌رغم شرایط سخت اقتصادی طی یک سال گذشته بیش از 167 میلیارد تومان به کشاورزان توتون کار پرداختی داشتیم و هم‌اینک هیچ بدهی به کشاورزان نداریم.

وی افزود: خوشبختانه شرکت دخانیات از حالت زیان دهی خارج‌شده و به سوددهی رسیده و در صورت تأمین مواد اولیه که یکی از مشکل‌ترین مراحل تولید این شرکت است، می‌تواند به فرم ایده آل دست‌یافته تا با گسترش این شرکت، بتوانیم سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیریم.

افضلی ادامه داد: با توجه به اتفاقاتی که در صنعت دخانیات افتاد، سال گذشته این شرکت به نقطه بحرانی رسید و سال گذشته هفت درصد از سهم بازار را در اختیار داشتیم که این رقم هم‌اینک به ۱۵ درصد افزایش‌یافته و هدف‌گذاری ما برای امسال حدود ۲۰ درصد از سهم بازار است.

وی یادآور شد: از طرف دیگر برای تولید بیشتر علاوه بر فراهم شدن مواد اولیه، باید در بخش‌های لجستیکی و نیروی انسانی نیز شرایط خوبی را فراهم کنیم و علاوه بر اینکه ماشین‌آلات ما نوسازی شود، به ماشین‌آلات تازه نیز نیاز داریم و همچنین مشکلات مربوط به گمرک نیز باید برطرف شود چون هم‌اینک حدود ۱۰ میلیون یورو از لوازم و مواد اولیه شرکت دخانیات در گمرک رجایی مسدود شده که امیدواریم به‌زودی این وسایل به دست ما برسد.

 

  

 

ایران بیکاری صنعت سیاست راه نجات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر