کد خبر: 980835 A

رئیس‌کل دادگستری مازندران:

رئیس‌کل دادگستری مازندران در همایش « ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان» رعایت قانون‌گرایی و مطالبه گری را راه‌حل بسیاری از مشکلات برشمرد و تأکید کرد: همه ما باید به قوانین احترام بگذاریم وعدم رعایت قانون و قانون گریزی را منکر دانسته و یکدیگر را به قانون‌مداری امر کنیم.

 به گزارش خبرگزاری ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین صادق اکبری امروز در همایش « ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان» ضمن اشاره به روایتی از امام جعفر صادق (ع) در مورد برکات امر به معروف منهی از منکر گفت: در دین مبین اسلام شان امر به معروف و نهی از منکر بسیار بزرگ شمرده‌شده و در خصوص اجرای آن نیز تأکیدات و ترغیبات فراوانی وجود دارد ودرجامعه اسلامی ما باید با عمل کردن به تأکید آیات و روایات با احیای امر به معروف ونهی از منکر زمینه کاهش بسیاری از جرائم فراهم شود.

وی افزود: در حال حاضر با آسیب‌های اجتماعی مواجه هستیم و اگر نگاه مطلوب و آرمانی داشته باشیم این حجم از آسیب‌ها جرائم نیز نگران‌کننده است وباید این آسیب‌ها با بررسی، پیگیری و مطالبه گری به حداقل برسد.

رئیس‌کل دادگستری مازندران در تشریح چالش‌ها، آسیب‌ها جرائم استان اظهار داشت: میزان جرم بزه دراستان‌ها متفاوت است دراستان مازندران چند بزه و آسیب مشهودتر است ازجمله اعتیاد به موادمخدرکه به‌نوعی مادر بسیاری از جرائم است واگربه آن توجه جدی شود از آسیب‌های دیگر نیز جلوگیری خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری افزود: آسیب دیگری که متأسفانه دراستان رشد داشته آمار طلاق است که نشانگر کم توجهی به بنیان خانواده است و همه دستگاه‌های متولی باید در ترویج فرهنگ سازش و سبک زندگی موفق و اسلامی اقدامات بنیادی و کاربردی داشته باشند تا این معضل حل شود.

وی به «جرائم مربوط به زبان» هم اشاره کرد و گفت: توهین، فحاشی، افترا ونشراکاذیب نیز دراستان آمار بالایی از پرونده هارابه خود اختصاص داده است که می‌توان با بالا بردن آستانه تحمل و مدیریت بر زبان و گفتار این مشکل را کاهش داد، باید بافرهنگ سازی آستانه تحمل افراد را افزایش دهیم و البته این موضوع نیازمند اقدام همگان بوده و انتظار می‌رود شورای امر به معروف در این حوزه فرهنگ‌سازی مناسب داشته باشد.

حجت‌الاسلام اکبری با ابراز تأسف از وجود جرائم ناشی از فساد اقتصادی ومالی دراستان خاطرنشان کرد: همه باید با رعایت قانون و قانون محوری، این قبیل فساد را از بین ببریم و هرگونه دور زدن قانون وبی احترامی به آن را منکر دانسته و به اجرای کامل قانون امر کنیم.

رئیس‌کل دادگستری مازندران گفت: دستگاه قضائی استان حامی آمران به معروف وناهیان از منکراست ودراین مسیر همه همت و تلاش خود را مصروف خواهد کرد.

 

 

امر به معروف جرم قانون مشکلات دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر