کد خبر: 976071 A

رئیس صنعت، معدن و تجارت مازندران:

رئیس صنعت، معدن و تجارت مازندران از افزایش 27 درصدی صدور جواز صنعتی سال گذشته در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حسینقلی قوانلو عصر امروز در نشست تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی مازندران با اشاره به اینکه بخش صنعت رزمندگان امروز جنگ اقتصادی هستند، گفت: در جنگ اقتصادی، فعالان صنعتی رزمندگان خط مقدم هستند و باید تلاش‌هایشان را قدر دانست.

وی بابیان اینکه واحدهای صنعتی نمونه با شاخص‌هایی انتخاب شدند و در این شرایط سخت‌کاری، تمامی بیش از سه هزار واحد تولیدی و صنعتی برتر هستند، افزود: در حال حاضر وضعیت تولید در شرایط کرونایی ۲.۵ درصد رشد یافته است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت مازندران بابیان اینکه سال گذشته نیز تولید و صنعت بدون منفی دوران را پشت گذاشته است، گفت: سال گذشته رشد تولیدات بخش صنعت استان ملموس بوده است و تحریم فرصتی برای تولید ایجاد کرده است.

وی با اعلام اینکه سال گذشته شمار جوازهای تأسیس ۱۵ درصد، میزان سرمایه‌گذاری ۳۸ درصد، اشتغال یک درصد رشد یافته است، افزود: این در حالی است که از در شش ماه ازنظر تعداد جواز ۲۷ درصد، سرمایه‌گذاری ۳۹ درصد و اشتغال ۳۷ درصد رشد داشته‌ایم.

قوانلو ادامه داد: در چهارماهه امسال منابع بانکی استان 15.3 درصد رشد داشته است این در مقایسه با منابع کشور 12.6 درصد بوده 3 درصد بیشتر بوده است.

 

اشتغال رشد شاخص صنعت معدن و تجارت منابع بانکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر