کد خبر: 974119 A

نماینده ولی‌فقیه در مازندران:

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به اهمیت مسئولیت‌پذیری افراد، گفت: انگیزه و دغدغه درونی برای ایفای نقش در شرایط سخت اگر نباشد نمی‌توان در عملیات آتش‌نشانی موفق بود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی امروز در آیین گرامیداشت روز ایمنی و آتش‌نشانی شغل آتش‌نشانی را جهاد و ایثارگری دانست و گفت: آتش‌نشانان جان‌برکفان امروز ما هستند و جان خود را برای نجات هم‌وطنان خود در طبق اخلاص می‌گذارند.

وی از تلاش‌ها و زحمات بی‌شائبه این قشر از جامعه قدردانی کرد و افزود: این شغلی که انتخاب کردید نوعی عبادت است و پاداش اخروی ویژه‌ای دارد.

 نماینده ولی‌فقیه در مازندران بابیان اینکه بروز رسانی تجهیزات در بحث امداد و نجات بسیار مهم است، گفت: اگر تجهیزات بادانش و مهارت همراه نباشد کارآمدی را دنبال نخواهد داشت.

آیت‌الله محمدی لائینی با اشاره به اهمیت مسئولیت‌پذیری افراد، گفت: انگیزه و دغدغه درونی برای ایفای نقش در شرایط سخت اگر نباشد نمی‌توان در عملیات آتش‌نشانی موفق بود.

وی به فداکاری آتش‌نشانان در حادثه پلاسکو اشاره کرد و افزود: احساس مسئولیت باید در همه حوزه‌های مختلف مدیریتی و کارمندی و سایر افراد جامعه تقویت شود باید در این بخش کار فرهنگی انجام شود.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با تأکید بر اینکه حرکت در مسیر شهدا، احساس مسئولیت را در ما تقویت می‌کند، تأکید کرد: آتش‌نشانان برای نجات جان هم نوعان، خود را به آب‌وآتش می‌زنند قدردان این همه احساس مسئولیت هستیم.

آیت‌الله لائینی بابیان اینکه کار آتش‌نشانی عبادت بسیار بزرگی است، ادامه داد: راه سنجش دوست واقعی اینکه فردی که ادعای دوستی می‌کند تو را در شرایط خطر تنها نگذارد. در حقیقت آتش‌نشانان دوستان ویاران واقعی مردم هستند و رضایت خدا را در کار موردتوجه دارند که باید به این عبادت و خدمت خود افتخار کنند و بهتر و کیفی‌تر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهند.

 

آتش نشانی جامعه ولی فقیه آتش مسئولیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر