کد خبر: 973194 A

نماینده ولی فقیه در مازندران:

نماینده ولی فقیه در مازندران به کاهش تولید گندم در سالجاری اشاره کرد و از دولت خواست تا با تعیین نرخ عادلانه، خودکفایی گندم را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ساری نمازگزاران را به تقوا و رعایت احکام و دستورات الهی دعوت کرد و گفت: حضرت علی (ع) می‌فرماید که در ستودن و ستایش باید مواظب باشید چه کسی را ستایش می‌کنید؛ کسی را ستایش کنید که سزاوار آن باشد.

وی افزود: هر کس در این دنیا کارهای نیکو و حسنه انجام دهد در قیامت از رأفت و مهربانی خداوند برخوردار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران به هفته دفاع مقدس اشاره و از همه کسانی که به هر شکلی دست اندرکار برنامه‌های هفته دفاع مقدس بودند قدردانی کرد، گفت: با توجه به شرایط کرونایی برنامه‌های هفته دفاع مقدس به خوبی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی نداشتن وزیر صنعت،معدن و تجارت بر این مشکل افزون کرده است از دولت و مجلس خواستار تعیین وزیر صمت در نزدیکترین زمان ممکن شد.

خطیب نماز جمعه ساری از گندم به عنوان محصول استراتژیک نام برد و افزود: در سالجاری کشت گندم بیش از یک میلیون تن کاهش داشت باید با حمایت از بخش کشاورزی کاری کنیم که در سال آینده در تولید گندم خودکفا باشیم.

آیت الله لائینی ادامه داد:  با توجه به افزایش قیمت کود و سموم ، دولت قیمت تضمینی خرید این محصول را طوری مشخص کند که کشاورزان رغبت به کاشت گندم بیشتر در سال آتی داشته باشند.

وی فرازی از بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در توصیف انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان در این فراز فرمودند که این انقلاب از آغاز تا امروز نه بیرحم و خونریز بوده و نه منفعل. در بعضی از انقلاب‌های دنیا پس از پیروزی قتل‌های زیادی اتفاق افتاد اما انقلاب اسلامی نه بی رحم بود و نه منفعل و مردد.البته برخی از جانی‌ها از رأفت انقلاب اسلامی سوء استفاده کردند که می‌بایست مجازات می‌شدند نه تنها مجازات نشدند اکنون طلبکار هم هستم.

آیت‌الله محمدی لائینی گفت: این انقلاب با صراحت و شجاعت در مقابل زورگویان و گردنکشان ایستاده و از مظلومان و مستضعفان دفاع کرده است این جوانمردی و مروت انقلابی ، صداقت و اقتدار و دامنه عمل جهانی و منطقه‌ای در کنار مظلومان جهان مایه سربلندی ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: در این فراز مقام معظم رهبری همراه با صداقت، صراحت و... از مروت و جوانمردی هم سخن گفتند، بنابراین یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی جوانمردی و مروت انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه مسئولان و صاحبان مناصب جوانمردی و مروت را فراموش نکنند، ادامه داد: نباید مسئولان مردم را در شرایط سخت تحریم و گرانی رها کنند.

خطیب نماز جمعه ساری با بیان اینکه سطح زندگی مسئولان ما نباید از سطح زندگی متوسط مردم بالاتر باشد، افزود: اشرافیت و بروکراسی اداری مردم را گرفتار کرده است؛ این حق مردم و انقلاب نیست که برخی از مدیران ما دچار اشرافیت شوند و عده‌ای از مردم هم با مشکلات فراوان اقتصادی مواجه باشند.

آیت الله لائینی یادآور شد: آمریکا رسما از قرارداد برجام خارج شد اما هنوز در صدد مواخذه ایران اسلامی است و بر اساس موادی از برجام می‌خواهد تحریم را افزایش دهد و تعلیق تحریم‌های شورای امنیت را بردارد؛ این نشانه بی‌انصافی و ناجوانمردی اوست.

وی بزرگترین ناجوانمردی را کشتن جوانمردان دانست و شهادت سردار سلیمانی را نمونه‌ای از این ناجوانمردی از سوی کشور آمریکا عنوان کرد که خود اذعان به کشتن این سردار بزرگ داشت.

 

جنگ دولت گرانی ولی فقیه گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر