کد خبر: 971727 A

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران اعلام کرد:

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران ، آمار معاینات انجام شده، پنج ماه سالجاری در استان را 9 هزار 950 نفر اعلام کرد و افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8 درصد کاهش داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا،علی عباسی،مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با اعلام این خبر گفت: از این آمار ذکر شده 6 هزار 460 نفر مرد و مابقی زن هستند.

وی افزود:بر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری و میاندورود  با عدد 1960 ، بابل با عدد 1359 و آمل با عدد 1103 نفر و کمترین موارد نزاع به  شهرستان  فریدونکنار با عدد 112 نفر ثبت شده است.

عباسی گفت: بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان ، تیر با 2392 ، مرداد با 2225 و خرداد  با 2089 و اردیبهشت با 1993 به ترتیب بیشترین  و  فروردین با 1251 کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر میشود.

 این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : میتوان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

 

 

استان مازندران استرس مشکلات مهارت های زندگی قانون مجازات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر