کد خبر: 971006 A

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری مازندران:

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه کتاب نقش زنان مازندران در انقلاب و هشت سال دفاع مقدس رونمایی می شود از تجلیل خانواده شهید سلامت شهیده سیده فاطمه شفیع نژاد در ساری خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری ایلنا،سمیه قاسمی طوسی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران به چهلمین سالگرد دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هرچند جنگ و دوران دفاع مقدس، امری مردانه به نظر می‌آید اما خوب است جوانان، دختران وزنان امروز بدانند که شیر زنان کشور نیز پا به پای مبارزان و مجاهدان در همه زمینه‌ها حضور داشتند و رزمندگان دفاع مقدس از این حضور روحیه می‌گرفتند.

وی با تأکید بر گرامیداشت دلاورمردان و شیر زنان دوران دفاع مقدس، تجلیل از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس اعم از پزشک، پرستار، امدادگر، رزمنده، خبرنگار و همسران و مادران شهدا را ازجمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس عنوان کرد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری مازندران شمار بانوان پشتیبان در جنگ را 14 هزار نفر برشمرد و قدردانی از این بانوان فعال را از دیگر برنامه‌های حوزه بانوان اعلام کرد و گفت: این بازدیدها، دیدارها و قدردانی‌ها تا پایان سال استمرار خواهد داشت.

طوسی ادامه داد: در برنامه تجلیل نمادین از 200 رزمنده پیشکسوت دوران دفاع مقدس از ۳۰ بانوی فعال در این عرصه نیز در روز دوشنبه پس از سخنان مقام معظم رهبری تجلیل خواهد شد.

رئیس کمیته بانوان ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه این برنامه‌ها از روز دوشنبه ۳۱ شهریورماه در شهرهای مختلف استان آغاز خواهد شد گفت: برنامه روایتگری ایام دفاع مقدس، همایش با حضور زنان ایثار استان، رونمایی از کتاب نقش زنان مازندران در انقلاب و هشت سال دفاع مقدس» و نشست با دختران و خواهران شهدا بخش کوچکی از این برنامه هفته است.

وی سپس به شرایط روز جامعه اشاره کرد و گفت: امروز هم شاهد هستیم زنان در سنگر مدافعان سلامت ظاهر شدند و با به مخاطره انداختن جان خود، تلاش کردند جلوی آسیب و انتشار کرونا را بگیرند و در این مسیر شهدایی هم تقدیم حوزه سلامت کردند که برنامه تجلیل از مدافعان سلامت در همه شهرها برگزار خواهد شد ضمن اینکه برنامه شاخص استانی، از پرستار شهید سلامت سرکار خانم شفیعی نژاد تجلیل به عمل خواهد آمد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده افزود: مادران و همسران شاخص شهید به عنوان الگو قدردانی شود.

 

 

انقلاب خانواده زنان سلامت هشت سال دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر