کد خبر: 970281 A

سردار ملکی خبر داد:

مدیرکل حفظ نشر و ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس از 12 کتاب با موضوع دفاع‌مقدس رونمایی می‌شود از قدردانی 100هزار رزمنده مازندرانی در این هفته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سردار عبدالله ملکی امروز شنبه در نشست خبری به دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و روحیه، عقیده و عاشورای مردم مهم‌ترین عامل پیروزی دانست که دشمن به آن توجه نکرده بود.

وی با اشاره به رشادت های سردارهای دوران دفاع مقدس همانند سردارهمدانی، سردار سلیمانی و...‌، ابراز کرد: رزمندگان شجاع ما از دوران دفاع مقوس تاکنون همچنان در جبهه مقاومت هستند.

مدیرکل حفظ نشر و ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، گفت: در جنگ تحمیلی دشمن به هیچ‌یک از اهداف خود دست پیدا نکرد و محکوم به شکست شد، حتی هم‌اکنون به رغم مشکلات اقتصادی همچنان مقاومت می‌کنیم.

وی به برنامه‌های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: برنامه‌های زیادی برای این هفته تهیه‌شده بود اما به دلیل شیوع کرونا بسیاری از آن‌ها متوقف شد.

سردار ملکی در رابطه با برنامه‌های این اداره کل در هفته دفاع ‌مقدس سال جاری اظهار کرد: امسال 40 سالگی دفاع مقدس علی‌رغم محدودیت‌های موجود به‌علت شیوع بیماری کرونا، فعالیت های متناسب با چهل سالگی دفاع مقدس از 3 خردادماه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرای این برنامه ها ۱۵ کمیته استانی و ۲۲ ستادشهرستانی تشکیل شده، ادامه داد: برنامه‌های مذکور با هدف اجرا در فضای حقیقی و مجازی و صدا و سیما در جهت ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس پیش‌بینی شده است.

مدیر کل حفظ نشر و ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه نمایشگاه 40 سالگی دفاع مقدس و نقش استان مازندران در دفاع مقدس هم در باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد، گفت:همزمان با افتتاح این نمایشگاه، نمایشگاه های سیار و خودرویی در سایر شهرستان های استان در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.

ملکی از برگزاری مراسم نکوداشت پیشکسوتان و ایثارگران دفاع مقدس خبر داد و تصریح کرد: این مراسم به لحاظ شرایط کرونایی به صورت نمادین با حضور تعدادی از پیشکسوتان و خانواده‌های ایثارگران در سالن الغدیر سپاه کربلا برگزار می شود.

وی افزود: برنامه بهره‌مندی از صحبت‌ها و فرمایشات مقام معظم رهبری به‌مناسبت 40 سالگی دفاع مقدس نیز به‌صورت ویدیو کنفرانس در باغ ‌موزه دفاع مقدس مازندران ارائه خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مازندران یادآور شد: ۱۰۰ هزار رزمنده مازندرانی در این هفته تقدیر خواهند شد.

وی از رونمایی 12 کتاب دفاع مقدس، رونمایی از 20 کتاب صوتی و جشن گلریزان را از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد و گفت: همچنین کتاب حجت‌الاسلام معلمی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در این هفته رونمایی می‌شود.

ارزش های دفاع مقدس جنگ تحمیلی دفاع مقدس مشکلات اقتصادی باغ موزه دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر