کد خبر: 970195 A

پیش‌بینی هواشناسی مازندران:

بر اساس اعلام هواشناسی مازندران دریای مازندران از امشب به تدریج مواج می‌شود فعالان دریایی از فعالیت در دریا اجتناب کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، هواشناسی مازندران با اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دریا از شنبه شب 30 شهریورماه با شروع وزش باد، دریا به تدریج مواج خواهد شد.

بر این اساس در مناطق نزدیک ساحل ارتفاع موج تا 1.5 متر و در مناطق دور از ساحل تا 2 متر فراوان است.

سرعت وزش باد نزدیک ساحل 8 تا 12 متر بر ثانیه (29 تا 43 کیلومتر بر ساعت) و دور از ساحل 10 تا 15 متر بر ثانیه 36 تا 54 کیلومتر بر ساعت است.

در این اطلاعیه آمده است که سواحل جنوبی دریای خزر به خصوص مناطق مرکزی و غربی منطقه اثر است و تا پایان سه‌شنبه ادامه دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در گفتگو با خبرنگار ایلنا غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی، صدمه دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین را از مخاطرات آن عنوان کرد.

وی به فعالان دریایی توصیه کرد که از فعالیت‌های صیادی و گردشگری در دریا، عدم تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین در مناطق نزدیک ساحل و دور از ساحل اجتناب کنند.

احمد اسدی همچنین، بابیان اینکه صبح امروز شنبه ۲۹ شهریور آسمان استان صاف و آفتابی است گفت: از بعدازظهر با تقویت جریانات شمالی همراه با عبور موج ناپایدار از سطوح میانی جو به تدریج شاهد افزایش ابر، وزش باد، کاهش دما، رگبار پراکنده باران و گاهی رعدوبرق خواهیم بود.

وی افزود: این وضعیت تا عصر یکشنبه در استان ادامه و مقدار بارندگی در نواحی غربی شدت بیشتری خواهد داشت.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از شدت ناپایداری‌ها در نواحی مرکزی و شرقی استان کاسته می‌شود اما در بعدازظهرها در نیمه غربی استان همچنان رگبار پراکنده باران ادامه پیدا می‌کند.

 

دریای خزر گردشگری وزش باد هواشناسی غرق شدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر