کد خبر: 966887 A

رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی مازندران:

رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی مازندران به عدم استفاده از ماسک در صنوف انتقاد کرد و خواستار تمرکز بر روی صنوف شد و گفت: مغازه داران حتی در صورتی که مشتری ندارند نیز باید از ماسک استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سید عباس موسوی امروز در جلسه ستاد استانی کرونا با اشاره به اینکه وضعیت اغلب شهرستان‌های استان به ثبات نسبی رسیده است، اظهار کرد: در حال حاضر روند بازگشایی‌ها آغاز شده و با همین تقاضای بازگشایی‌ها به سمت خیز دوم رفتیم و اگر رعایت نکنیم، با توجه به اینکه در بسیاری از استان‌ها مجددا روند ابتلا افزایشی شده است، هشداری برای ما خواهد بود.

وی یادآور شد که زمانی‌که روند ابتلا در استان‌های پیرامون ما افزایشی می‌شود، مازندران با مراوداتی که دارد، تأثیر می‌پذیرد.

رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی مازندران به عدم استفاده از ماسک در صنوف انتقاد کرد و خواستار تمرکز بر روی صنوف شد و گفت: مغازه داران حتی در صورتی که مشتری ندارند نیز باید از ماسک استفاده کنند.

وی در مورد فعالیت نمایشگاه‌ها توضیح داد: مطابق دستورالعمل‌ها فعالیت نمایشگاه‌های عمومی ممنوع است اما فعالیت نمایشگاه‌های تخصصی که مشتری تخصصی دارند، منعی ندارد.

ضرورت آموزش دانش آموزان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی

سید فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: علی‌رغم اینکه شاخص مخاطره در استان 4 است و هر روز 25 درصد کاهش می‌یابد، روند ابتلا کاهشی است و آمار فوتی‌های استان نسبت به میانگین کشوری، وضعیت بهتری دارد و تعداد بیمار جدید نیز در کنترل است.

وی زمان تأثیر مسافرت‌ها و عزاداری‌های دهه نخست محرم را طی یک تا دو هفته دیگر دانست و گفت: نگرانی شدید ما از بازگشایی مدارس است بخصوص نزد دانش‌آموزان ابتدایی که رعایت پروتکل‌ها برای آنان سخت است.

جلالی ادامه داد: 25  استان کشور در یک ماه اخیر وضعیت قرمز و نارنجی دارند و با توجه به اینکه در پیک دوم جوان‌ها و اطفال درگیر بیماری شده‌اند، باید سیاستی در آموزش و پرورش اتخاذ شود که دانش‌آموزان رعایت موارد بهداشتی را آموزش ببینند.

 

دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی عزاداری ماسک محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر