کد خبر: 959365 A

مدیر‌کل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: آمارها نشان می دهد در چهار ماهه اول سالجاری ، تعداد 46 نفر (34مرد و مابقی زن ) از عابرین پیاده در اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 39درصد کاهش داشت .

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی عباسی مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در چهار ماهه سالجاری را  177 اعلام کرد و افزود: 26درصد از کل تلفات حوادث رانندگی در این چهار ماهه عابرین پیاده هستند .

وی با اشاره به اینکه  25 نفر از عابرین در بیمارستان و 21 نفر هم در محل حادثه فوت کردند افزود :26 نفر از عابرین پیاده در محور برون شهری و راه روستایی و ما بقی در محور درون شهری جان باختند.

این مقام مسئول بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان بیشترین ماه مربوط به  تیر ماه  با 16 ، اردیبهشت با 13 ،خرداد با 10 و فروردین با 7 نفر گزارش شده است.

عباسی ضمن بالاترین آمار فوتی های عابران پیاده در شهرستان‌های بابل با 9  ،  تنکابن با 7 ، آمل و ساری هر کدام با 6 مورد به ترتیب بیشترین  فوتی و شهرستان های فریدونکنار ،کلاردشت،نور ، بهشهر ،عباش آباد ،گلوگاه  و محمود آباد هر کدام با یک فوتی عابرین گزارش شده است. 

مدیر کل پزشکی قانونی استان بیشترین نوع وسیله درگیر با عابرین پیاده را 52 درصد خودروی سواری دانست و افزود : از این تعداد  پراید با 8 و  پژو  206 با 5 نفر به ترتیب بیشترین رکورد را به ثبت رساندند.

این عضو شورای قضایی استان در خصوص افزایش سن سالمندی خاطر نشان کرد: این افزایش ایجاب می کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتری به عابرین  ، بخصوص عابرین سالمند داشته باشند.چرا که سالمندان به علت وجود مشکلات مفصلی اسکلتی و در نتیجه تحرک و عکس العمل کند نمی توانند خود را هنگام حوادث رانندگی از مهلکه نجات دهند.و از طرف دیگر به علت بیماریهای مزمن پوکی استخوان میزان شکستگی و در نتیجه بستری در بیمارستان افزایش می یابد که این خود ریسک مرگ و میر را در سالمندان بالا می برد.

 

استان مازندران پوکی استخوان سالمندان مرگ ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر