کد خبر: 952749 A

فرمانده انتظامی استان مازندران خبرداد:

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری 2 کلاهبرداری اینترنتی و کشف کلاهبرداری 18 میلیارد و 660 میلیون ریالی در شهرستان قائمشهر خبر داد .

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سردار «مرتضی میرزایی» با اعلام این خبر گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به مراجع انتظامی قائمشهر، مبنی بر کلاهبرداری از وی به مبلغ یک میلیارد و 77 میلیون ریال در پی خرید اینترنتی غلات و خوراک دام و طیور، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: متهمان با درج آگهی فروش غلات در یکی از شبکه‌های مجازی با استفاده از خطوط ارتباطی جعلی و جلب اعتماد مالباختگان از آنان کلاهبرداری می‌کردند.

سردار میرزایی،خاطرنشان کرد: پس از پی‌جویی‌های فنی مأموران 2 کلاهبردار حرفه‌ای اهل استان‌های خراسان رضوی و البرز که در شهرستان قائمشهر سکونت داشتند را شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی‌های قضایی متهمان در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از منزل آنان که به صورت استیجاری در آن سکونت داشتند چندین دستگاه گوشی تلفن همراه و سیم‌کارت با نام‌های مختلف کشف شد.

وی، اظهار داشت: متهمان در بازجویی‌های به‌عمل‌آمده تاکنون به کلاهبرداری از 11 نفر از شهروندان در مجموع به مبلغ 18 میلیارد و 660 میلیون ریال اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران در پایان بابیان این‌که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند، به مردم توصیه کرد: در معاملات تجاری و خرید و فروش کالا در فضای مجازی و حقیقی مراقب افراد شیاد و کلاه‌بردار باشند و در خریدهای اینترنتی حتماً از سایت‌های مجاز استفاده کنند.

استان مازندران خرید و فروش خوراک فضای مجازی خرید اینترنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر