کد خبر: 952690 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت:در خصوص عزاداری ماه محرم فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب است و باید مراسم ایام ماه محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی رعایت شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه برنامه ریزی عزاداری ایام محرم با قدردانی از حمایت های مشفقانه نماینده ولی فقیه در استان که همواره در مشکلات به موقع ورود نمودند، خاطرنشان کرد: در خصوص عزاداری ماه محرم فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب است و باید مراسم ایام ماه محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی رعایت شود. 

وی تصریح کرد: بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر تبعیت از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تکلیف همه را در اجرای مراسم ماه محرم مشخص کرده است، لذا نباید به مدیرانی که در این راستا بر اساس دستورالعمل ها عمل می کنند، خرده گرفت.

نماینده عالی دولت در استان با عنوان اینکه تمامی تصمیمات در ستاد ملی مقابله با کرونا بر مبنای صیانت از سلامت مردم اتخاذ می شود و پشتوانه کارشناسی در این راستا دارد، اظهار نمود: رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا می بایست اولویت همه در برگزاری مراسم ماه محرم باشد، لذا با توجه به اینکه آئین ها و مراسم ماه محرم در شهرهای مختلف متفاوت است می بایست در تصمیم گیری ها مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: فرمانداران جزئیات کامل از شرایط عزاداری در شهرستان ها را به ما اعلام کنند تا تصمیمات و تدابیرکارشناسی اتخاذ گردد.

استاندار مازندران بیان داشت: اعمال محدودیت ها و ممنوعیت ها با استقبال مردم مواجه شده است و حدود ۸۰ درصد مردم تاکنون این دستورالعمل ها را رعایت نمودند و مشکل جدی و حاد در مراسم و مناسبت ها در استان وجود نداشته است.

حسین زادگان با اشاره به این که سهل انگاری و عادی انگاری موجب شیوع پیک دوم کرونا شده است و کمک مراجع و مواضع نافذ روحانیون موجب اتفاقات خوب در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت ها می گردد، یادآور شد: برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی با توجه به تجمع جمعیت در این مراسم می تواند موجب خطرات فراوانی گردد، لذا در این مورد می بایست در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم لازم اتخاذ گردد. 

وی در پایان افزود: کمپین هر خانه یک حسینیه می بایست مورد توجه قرار گیرد بطوریکه صدا و سیما و فرهنگ و ارشاد جهت فراگیر این کمپین کمک کنند، لذا می بایست سیما و چهره شهرها و روستاها حسینی و عاشورایی شود و به نوعی پیام های عاشورایی با پیوست سلامت مدنظر قرار گیرد و دهیاران و شوراهای محل و شهرداران نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری متفاوت مراسم ماه محرم همکاری کنند و همچنین کمپین هر خانه یک حسینیه را در بین اهالی روستا و شهر ترویج دهند.

 

عزاداری کارشناسی محرم مقام معظم رهبری ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر