کد خبر: 951711 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

سید عباس موسوی گفت:دانشگاه علوم پزشکی مازندران در تلاش است جهت خدمت رسانی بهتر به مردم عزیز تا پایان سال جاری اکثر مراکز درمانی در استان را مجهز به دستگاه سی تی اسکن کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید عباس موسوی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران،صبح امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار گفت:خبرنگاران همواره یار و یاور دانشگاه علوم پزشکی مازندران بوده اند.

وی افزود:در این روزهای سخت کرونایی خبرنگاران نقش بسزایی را ایفا می کنند و جا دارد از این زحمات تشکر و قدردانی کنم.

موسوی با اشاره به اینکه تا به حال برای مقابله با ویروس کرونا در استان ۳۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است،گفت:اکثر اعتبارات اخذ شده در حوزه های زیرساختی و تجهیزات پزشکی خرج شده است.

این مقام مسئول با اشاره به تلاش شبانه روزی کادر درمانی و تیم دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد:از زمان شروع شیوع ویروس کرونا در استان ۴۷۰ تخت جدید به مراکز درمانی اضافه شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:در همین دوره زمانی ۱۴ هزار متر به فضای درمانی اضافه گردید.

وی با اشاره به اهمیت دستگاه اکسیژن ساز در درمان بیماران مبتلا به کرونا گفت:طبق بررسی های صورت گرفته برای خدمات دهی بهتر به بیماران کرونایی در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان تعداد ۲۲ دستگاه اکسیژن ساز نیاز بود.

موسوی ادامه داد:تا به امروز ۱۳ دستگاه خریداری و نصب گردیده و برای تهیه مابقی دستگاه های اکسیژن ساز نیازمند بودجه ای بالغ بر ۴۰ میلیارد تومانی است.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت دستگاه سی تی اسکن در تشخیص به موقع مبتلایان به این ویروس منحوس گفت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران در تلاش است جهت خدمت رسانی بهتر به مردم عزیز تا پایان سال جاری اکثر مراکز درمانی در استان را مجهز به دستگاه سی تی اسکن کند.

وی در خصوص میزان جذب نیرو درمانی از ابتدای شیوع بیماری در استان گفت:تا به حال ۱۰۸۷ نیروی جدید به کادر درمانی در استان اضافه گردید.

 

بودجه خدمت رسانی دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر