کد خبر: 951690 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران در نشست با نمایندگان اعزامی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مازندران از لحاظ زیرساخت‌ها تمامی شرایط لازم جهت ایجاد منطقه آزاد را دارد و می‌تواند به تحرک اقتصاد کشور کمک کند. ‎

به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در نشست با نمایندگان اعزامی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور بحث و بررسی‌های کارشناسی لازم برای تسریع درروند تأیید نهایی مصوبه منطقه آزاد مازندران با اشاره به توجه و عنایت دولت تدبیر و امید به خواست و اولویت مردم استان در این راستا، خاطرنشان کرد: مردم مازندران انتظار دارند همه ارکان تصمیم‌گیری در این راستا همان‌طور که تاکنون همراهی‌های لازم را مبذول داشته‌اند، همراهی لازم را تا تحقق کامل مطالبه به حق مردم ولایتمدار این سامان معمول دارند تا زمینه تحرک‌بخش‌های اقتصادی استان فراهم شود.

وی بابیان این‌که مازندران می‌تواند به تحرک اقتصاد کشور کمک کند، اظهار نمود: مازندران دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که بخش‌هایی مهم از آن دست‌نخورده و بالقوه باقی‌مانده‌اند، لذا ملاحظات اجتماعی و تاریخی باید توأم با بررسی‌های کارشناسی - علمی در خصوص منطقه آزاد به عنوان مطالبه جدی مردم و زمینه‌ساز بالفعل کردن توانمندی‌های یادشده لحاظ شود.

استاندار مازندران یادآور شد: خوشبختانه وجود تحریم‌ها منجر به ایجاد بسترهایی برای تقویت استان در بخش‌های مختلف گردید بطوریکه در مقوله پتروشیمی پس از ۴۰ سال موفق به اخذ مجوز این کارخانه در بندر امیرآباد شدیم که در راستای توجه به بنادر شمالی و کشورهای cis این اتفاق رقم خورده است و مازندران قطب گردشگری و کشاورزی کشور است و انتظار می‌رود که بیش از پیش از این ظرفیت در راستای تقویت اقتصادی استان و کشور و از ظرفیت‌های بندری و ... غرب استان در این مورد بهره‌گیری شود.

حسین زادگان گفت: مازندران از لحاظ زیرساخت‌ها تمامی شرایط لازم جهت ایجاد منطقه آزاد رادار است که بیانگر مزیت‌های لازم این استان سرسبز است و از منظر کارشناسی علمی تا بخش قابل‌توجهی ایجاد منطقه آزاد در مازندران منطبق بر استانداردهای لازم است و از همین منظر موردتوجه قرارگرفته است.

وی افزود: اگر امروز ۷۰ قرارداد در نوشهر و ۴۰ قرارداد در امیرآباد تنظیم و عملی و اجرایی شده است و همین موجب شده به خودکفایی در تولید ام دی اف همراه با بهره‌برداری از دیگر کارخانه‌ها ر استان‌های هم‌جوار نزدیک شویم و صادرات این صنایع را در آینده شاهد باشیم و سرمایه‌گذار کارخانه پتروشیمی طی روزهای آینده شروع بکار می‌کند و همه و همه استقبال سرمایه‌گذاران را موجب می‌گردد، مرهون وجود زیرساخت‌های لازم است.

حسین زادگان با اشاره به اینکه با وجود منطقه آزاد دیگر در انتظار ورود کشتی‌های صادراتی نمی‌مانیم و بسترهای صادرات خودبه‌خود فراهم می‌شود و کشتی‌رانی و ظرفیت‌های مهم حمل‌ونقل مستقر می‌شوند، تأکید کرد: به فرمایش مقام معظم رهبری، محرومیت مازندران نباید تحت پوشش سرسبزی این استان گُم شود و محرومیت این استان باید منعکس شود تا نسبت به حل این مشکل و استفاده از ظرفیت‌های مازندران اقدام شود.

استاندارمازندران ادامه داد: وجود منطقه آزاد می‌تواند موجب مزیت‌های بیشتری برای صنایع مازندران و زیرساخت‌های صادراتی همچون پایانه روماک و بزرگ‌ترین مرکز پرورش خاویار شود و موجب اتصال به بنادر جنوب و درآمدزایی بیشتر برای استان گردد.

وی، منطقه آزاد را نقطه عطف تحول اقتصادی مازندران دانست و خاطرنشان کرد: مازندران دارای قابلیت‌ها و توانمندی‌های کم بدیل است و سرمایه‌گذاران قوی برای فعالیت در استان وجود دارند و این استان نیاز به کار اساسی زیربنایی دارد تا به سمت توسعه پایدار گام بردارد.

مقام عالی دولت در استان، بیان داشت: بررسی روند اجرایی زیرساخت‌های منطقه آزاد توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام یک خبر خوب برای مردم مازندران است و با تجمیع ظرفیت‌های صنعتی، اقتصادی و تجاری استان می‌توانیم به سمت توسعه همه‌جانبه مازندران گام برداریم.

 

استفاده از ظرفیت اقتصاد کشور خاویار کشاورزی مجمع تشخیص مصلحت نظام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر