کد خبر: 950011 A

مسئول بسیج دانشجویی مازندران:

مسئول بسیج دانشجویی مازندران از ارسال ۹۵۵ اثر به دبیرخانه پنجمین جشنواره فرهنگی هنری ققنوس در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سید امیر سادات کرمی امروز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران درباره اختتامیه  پنجمین جشنواره فرهنگی هنری ققنوس گفت: این جشنواره فرهنگی و هنری که برای پنجمین سال برگزار شد مخاطبانش دانشجویان استان با هر نوع قشر و سلیقه هستند

وی ترویج هنر متعهدانه را هدف جشنواره ققنوس عنوان کرد و افزود: در جمهوری اسلامی هنر برای اعتقاد، ارزش‌ها و انسانیت است اما در کشورهای غربی هنر برای هنر و یا هنر بدون تعهد است ما تلاش می‌کنیم گام‌هایمان را در جهت ترویج هنرمندانه برداریم.

مسئول بسیج دانشجویی مازندران گفت: یکی از مهمترین اهداف ما در جشنواره، آماده شدن برای تمدن سازی است و لازمه این آمادگی ایجاد بستر برای رشد حرفه‌ای و بویژه محتوایی هنرمندان. باید تلاش کنیم تا هنرمندان در خلق آثار خود، با جهت گیری درست در مسیر این آرمان بزرگ گام بردارند.

کرمی  با بیان اینکه در سرفصل‌هایی که برای این جشنواره برداشته می‌شود ارزشی است، گفت: جشنواره پنجم از نظر جذب آثار و تنوع آثار حائز اهمیت بود و در این جشنواره نقطه تمرکز ما روی هنرهای بومی استان است که 58 اثر با این محور به جشنواره ارسال شد.

وی با اعلام اینکه ۹۵۵ اثر به جشنواره فرهنگی هنری ققنوس ارسال شده است، تصریح کرد: شناسایی افراد آماتور و مستعد از جمله اهداف جشنواره‌های فرهنگی است و باید جمعیت هنرمندان استان را با برپایی این جشنواره‌ها افزایش دهیم.

سادات کرمی گفت: این آثار در حوزه ادبیات، شعر، داستان، ادبیات نمایشی، تیتر کوتاه، فیلم، مستند، موشن گرافی،پادکست، هنرهای تجسمی، عکاسی، صنایع دستی و غیره ارسال شده است.

وی با بیان اینکه ۶۱۹ اثر در حوزه هنرهای تجسمی ارسال شده است، افزود: ۱۲۴ اثر هم در حوزه نقاشی، پنج اثر پژوهشی بوده است.

سادات کرمی گفت: اثار ارسال شده توسط کمیته راستی‌ازمایی مورد بررسی قرار می‌گیرد که در این مرحله از جشنواره 29 نفر برتر و شایسته تقدیر شدند که برترین‌ها به جشنواره ققنوس کشور معرفی می‌شوند.

وی افزود: برترین‌های کشور هم آثارشان به رسانه ملی معرفی و در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

مسئول بسیج دانشجویی مازندران با اشاره به بخش ویژه جشنواره درباره حاج قاسم سلیمانی گفت: در این بخش از افراد برتر در حوزه‌های مختلف نیز تقدیر شده است و لوگوی جشنواره نیز از تمثال شهید آوینی انتخاب شده است.

 

 

 

بسیج شعر فرهنگی و هنری فرهنگی هنری نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر