کد خبر: 949852 A

معاون استاندار مازندران تاکید کرد:

مهدی رازجویان در جلسه ویدئو کنفرانسی با شهرداران استان گفت: شهرداری‌ها در راستای مناسب‌سازی معابر برای تردد راحت‌تر معلولین، اقدامات اساسی را انجام دهند. ‎

به گزارش خبرنگار ایلنا،مهدی رازجویان افزود: معابر و پیاده‌روها باید برای تردد معلولین و افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند، بهسازی شود

وی ادامه داد: شهرداران در صدور پایان‌کار، قوانین ساختمانی مورد تایید سازمان بهزیستی جهت تردد معلولین و کم‌توانان را کنترل و لحاظ کنند.

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه شهرداران در صدور پروانه ساختمانی برای خانواده‌های تحت‌پوشش بهزیستی و کمیته‌امداد ، قوانین را رعایت و اجرا نمایند، تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن ایام ماه محرم، شهرداران فضاسازی و سیاه‌پوش کردن شهرها و همچنین ضدعفونی کردن معابر را در دستور کار قرار دهند.

رازجویان با اشاره به ایجاد بستر مناسب توسط شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای تلفن همراه در شهرهای مازندران، اظهار داشت: در ایام شیوع کرونا که استفاده مردم از شبکه‌های مجازی و اینترنت بیشتر شده ، توسعه زیرساخت‌ها و بهبود ارائه خدمات اینترنتی به مردم ضروری است.

وی ضمن تقدیر از اقدامات شهرداران در بحث ضدعفونی کردن معابر و وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین تهیه ماسک و کمک به بیمارستان‌ها، افزود: شهرداران در بحث تصفیه شیرابه‌ و مدیریت پسماند نیز بیش از گذشته تلاش کنند.

رازجویان با اشاره به اهمیت رفع نقاط حادثه‌خیز در شهرها ، افزود: شهرداران نسبت به آشکارسازی و رفع نقاط حادثه‌خیز اقدام کنند تا شاهد کاهش خسارات جانی باشیم.

معاون استاندار مازندران همچنین از شهرداران خواست روشنایی معابر و زیباسازی ورودی شهر را در اولویت قرار دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با اشاره به در پیش بودن روز خبرنگار ، بر نقش سازنده اصحاب رسانه در توسعه شهرها تاکید کرد و افزود: شهرداران در حد توان نسبت به تجلیل شایسته از خبرنگارانی که در حوزه مدیریت شهری فعال بودند، اقدام کنند. 

لازم به ذکر است در این جلسه مدیرکل بهزیستی مازندران و همچنین مدیر فروش ایرانسل در شمال کشور گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه‌های خود را ارائه دادند.

 

پوشش حمل و نقل عمومی شهرداری محرم مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر