کد خبر: 949334 A

مدیر‌کل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

مدیر‌کل پزشکی قانونی مازندران گفت: 13 نفر در اثر مسمومیت ناشی از قرص برنج در سه ماهه امسال در استان فوت کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 52 درصد کاهش داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا،علی عباسی،مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با اعلام این خبر،گفت:بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان  از مجموع 13 نفری که ‌ جان خود را از دست دادند که از این تعداد 8 زن  و ما‌بقی مرد هستند.

وی اظهار کرد: بیشترین آمار فوتی ناشی از مصرف قرص برنج در شهرستان‌های بابل  با 4 ، آمل ، قائمشهر و نوشهر  کدام با 2 نفر نفر ثبت شده است‌.

مدیر‌کل پزشکی قانونی مازندران با اعلام اینکه در همه ماههای سال مرگ و میر ناشی از مصرف قرص برنج در استان وجود داشت افزود : سنین 21 الی 30 سال با 5 نفربیشرین  و 61  سال به بالا با یک نفر کمترین  آمار را به خود اختصاص دادند.

عباسی خاطرنشان کرد: خرداد  با 6 مورد ، اردیبهشت با 4 و فروردین با 3 مورد  بیشترین ماه‌هایی بود که در آن مسمومیت با قرص برنج  ثبت شد.

‌این مقام اجرایی استان خاطر نشان کرد: اعمال محدودیت‌های جدی تر در دسترسی افراد به این ماده مهلک و نیز برخورد با توزیع کنندگان آن و بالابردن آگاهی کسانی که به قصد تهدید خانواده‌ها، جان خود را به خطر می‌اندازند، مورد تاکید است.

 

خانواده روابط عمومی فوت مرگ قرص برنج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر