کد خبر: 948899 A

از امروز تا چهارشنبه:

هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرد که هوای مازندران از امروز ابری و بارانی پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در گفتگو با خبرنگار ایلنا، گفت: با فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر امروز دوشنبه ۱۳ مرداد تا صبح چهارشنبه ۱۵ مرداد، هوای استان نیمه ابری به تدریج ابری همراه با کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا، از سمت غرب استان با رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد نسبتاً شدید و بارندگی پیش‌بینی می‌شود.

اسدی افزود: بر این اساس اختلال در عملیات برداشت شالی، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید در محور‌های کوهستانی و احتمال رگبار شدید نقطه‌ای منجر به آب‌گرفتگی از پیامد فعالیت این سامانه خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: آسمان استان مازندران از چهارشنبه نیمه ابری در بعضی ساعات با افزایش ابر، وزش باد همراه با رگبار و رعدوبرق پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل مدیریت بحران مازندران هم در پی هشدار زرد هواشناسی، به مردم استان و مسافران توصیه کرد از سفر‌های غیرضروری به مازندران خودداری کنند.

در اطلاعیه مدیریت بحران مازندران آمده است: از تردد‌های غیرضرور به استان پرهیز کنند، در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب توقف نکنند، دام‌ها را در مناطق امن و دور از ارتفاعات و دهانه مسیل‌ها نگهداری کنند، از برداشت شالی در هنگام وقوع بارش‌ها خودداری کنند در حاشیه رودخانه‌ها توقف نکرده و چادر نزنند و فعالیت‌های کوه‌پیمایی و طبیعت گردی را تعطیل کنند.

 

استان مازندران مدیریت بحران مسافران وزش باد هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر