کد خبر: 948053 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اعلام کرد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از تاسیس نخستین هنرستان هنرهای زیبا در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،عباس زارع با اشاره به برنامه‌های توسعه آموزش و پرورش در حوزه فرهنگ و هنر، تصریح کرد: یکی از مواردی که در قانون پیش‌بینی‌شده تأسیس هنرستان‌های وابسته است چراکه برخی از رشته‌ها فقط در اختیار دستگاه‌ها و نهادهای تخصصی قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: متولی اصلی رشته‌های هنری در حوزه‌های نقاشی، گرافیک، موسیقی، سینما و تئاتر، وزارت فرهنگ و ارشاد است.

وی ادامه داد:بنابراین هنرستان مربوط به این رشته‌ها باید با همکاری آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد تأسیس شود، که در این راستا طی انجام رایزنی های لازم با استاندار محترم و مدیرکل آموزش و پرورش استان، خلاء وجود یک هنرستان در استان احساس و تصمیم بر تاسیس آن گرفته شد.

زارع اظهار کرد: هنرستان هنرهای زیبا دولتی بوده و هنرآموزان عزیز بدون پرداخت هیچگونه وجهی می توانند از خدمات آموزشی آن بهره مند شوند و نهایتا دیپلم خود را با امضای مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش مازندران دریافت خواهند کرد.

وی بیان کرد: مهم‌ترین زیرساخت در حوزه‌های فرهنگی و هنری، آموزش است، همچنین تربیت هنرمند در تراز جمهوری اسلامی برای آینده کشور در مقابله با هجمه‌های دشمنان ضروری است.

زارع یادآور شد: وظیفه اصلی این هنرستان، تربیت هنرمندان است، نیازهای فرهنگی جامعه امروز ما شامل ارتقای سطح فرهنگ عمومی، تربیت هنرمند متعهد، تأکید بر فرهنگ ایرانی و اسلامی، شناخت هنرهای ایرانی، شناخت و کشف استعدادهای هنری و آموزش هنرهای مدرن و منطبق با سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۲ هنرستان هنرهای زیبا در ۲۷ استان کشور فعالیت دارند و بیش از ۶۰۰۰ هنرجوی این مدارس در رشته‌هایی از قبیل هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، سینما، موسیقی و انیمیشن مشغول تحصیل هستند.

زارع گفت:مازندران نیز جزو معدود استان‌های کشور است که از این فرصت برخوردار نبوده و با تلاش‌های استاندار، این اداره کل و مدیرکل آموزش و پرورش پس از ۴۰ سال به این رویداد ارزشمند خواهد پیوست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار کرد: اولویت اصلی ما تأسیس یک مرکز پایه آکادمیک در استان است که استعدادهای هنری در جهت مطلوب تقویت شوند، چرا که هنرستان هنرهای زیبا در سایر نقاط کشور نیز مورد استقبال گسترده خانواده و جوانان قرار گرفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پس از اخذ مجوزهای نهایی از وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد، این هنرستان در سال جاری کار آموزش خود را آغاز خواهد کرد.

 

جامعه خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل آموزش و پرورش مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر