کد خبر: 947866 A

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد از ردیابی مگس میوه مدیترانه‌ای در 200 هکتار از باغ‌های این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از جهاد کشاورزی مازندران، احمد صادقی گفت: برای مقابله با آفات و بیماری‌های محصولات باغی، ردیابی و شناسایی مگس میوه مدیترانه‌ای توسط 6 ایستگاه ردیابی در 150 هکتار از باغ‌های مرکبات شهرستان محمودآباد انجام و تاکنون 250 عدد مگس در این شهرستان شکار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد ادامه داد: برای مبارزه با این آفت، 38 عدد فرمون، 20 لیتر سراتراپ، 12 عدد تله سراتینکس، 12 عدد تله مکفیل و 10 لیتر پروتئین هیدرولیزات بین بهره‌برداران محمودآبادی به‌طور رایگان توزیع شد.

صادقی گفت: رعایت بهداشت عمومی به ویژه جمع‌آوری و دفن هرگونه میوه ریخته شده پای درخت در عمق 50 سانتی‌متری خاک، نصب تله‌های جلب‌کننده حاوی مایع سراتراپ، سراتینکس، پروتئین هیدرولیزات به تعداد 40 تا 50 عدد در هکتار برای شکار انبوه بر اساس دستورالعمل ضروری است.

وی از بهره‌برداران خواست با همکاری کارشناسان پهنه در مراکز جهاد کشاورزی دهستان‌ها با انجام راهکارهای کنترلی از خسارت این آفت به محصولات باغی بکاهند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد گفت: تاکنون 6 بنر آموزشی در خصوص مگس میوه نصب‌شده و 200 اطلاعیه در این شهرستان توزیع شد.

 

جهاد کشاورزی خاک مرکبات محمودآباد احمد صادقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر