کد خبر: 947384 A

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:

سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : حدود چهار هزار طرح صنعتی در سطح کشور با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد در دست اجراست.

به گزارش ایلنا ، حسین مدرس خیابانی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از بزرگ ترین کارخانه ام دی اف مازندران در بندر امیرآباد که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور رییس جمهوری افتتاح شد، افزود: براساس دستور رییس جمهوری مبنی بر تداوم تولید در هشتمین هفته اجرای این طرح ها، تاکنون ۳۸ پروژه صنعتی در سطح کشور با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی و ایجاد اشتغال برای 6 هزار نفر به بهره برداری رسید.

وی همچنین از برنامه دولت برای تولید ۲۶ میلیون تن زنجیره فولاد در سطح کشور خبر داد و اظهار کرد: تاکنون بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، ظرفیت زنجیره تولید فولاد در ایران به حدود ۱۶ میلیون تن رسید که تا پایان سال جاری این ظرفیت ها به ۲۶ میلیون تن خواهد رسید.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به افتتاح بزرگترین واحد تولید ام دی اف کشور در مازندران ، گفت : این واحد قادر است سالانه ۳۰۰ هزار متر مکعب تخته فیبری فشرده تولید کند که با بهره برداری از این واحد صنعتی سلولزی ، ظرفیت تولید ام دی اف در کشور به ۲.۲ میلیون تن می رسد .

مدرس خیابانی گفت: رسیدن به خودکفایی در این بخش از تاکیدات مهم بود که اکنون  جمهوری اسلامی ایران نه تنها در تولید این محصول صنعتی به خودکفایی می رسد بلکه زمینه صادرات آن نیز فراهم شده است.

مدرس خیابانی ظرفیت تولید ام دی اف در واحد تولیدی افتتاح شده در بندر امیرآباد مازندران را حدود ۳۰۰ هزار تن اعلام کرد که نقش مهمی در افزایش ظرفیت تولید ام دی اف دارد.

 

ایران جمهوری اسلامی ایران رییس جمهوری وزارت صنعت معدن و تجارت افزایش ظرفیت تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر