کد خبر: 947169 A

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران:

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران گفت:یکی از نیازهای اساسی استان، اشتغال جوانان است و این امر بدون آموزش مهارت‌های لازم امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا،معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران در نشست با مسئولین دانشگاه علمی و کاربردی استان مازندران گفت: یکی از نیازهای اساسی استان، اشتغال جوانان است و این امر بدون آموزش مهارت‌های لازم امکان‌پذیر نیست و متاسفانه امروز تحصیل‌کرده‌های دانشگاه‌ها هیچ مهارتی ندارند.

رقیه صفری در ادامه به ضرورت نیازسنجی در آموزش مهارت اشاره و خاطرنشان کرد: اگر این ارزیابی از قبل صورت نگیرد و اگر نیاز جامعه را بررسی نکنیم به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید. 
معاون استاندار مازندران از اعلام آمادگی استانداری مازندران برای همکاری با دانشگاه علمی و کاربردی صنایع چوب و کاغذ خبر داد و گفت: دانشگاه علمی و کاربردی صنایع چوب و کاغذ می‌تواند پایلوتی در استان باشد و اگر بسته‌های اجرایی خاصی دارید به ما اعلام کنید تا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.   

دانشگاه علمی و کاربردی چوب و کاغذ مازندران رتبه بالای کشوری دارد    

رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان مازندران نیز در ادامه گفت: من تجربه زیادی در آموزش عالی دارم اما باید بگویم که یک زمانی ما نیاز داشتیم به رشته‌های پزشکی اما در یک مقطع راه را اشتباه رفتیم و از رشته‌های مهارتی غفلت کردیم.  

شیخ الاسلام در ادامه افزود: استانداردهای آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی ما با استانداردهای جهانی برابر است اما درخصوص مهارت‌آموزی باید باورهای خود را اصلاح کنیم و به دنبال مراکزی باشیم که خلأ این نیاز را مرتفع کند.
وی گفت:آموزش فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌های علمی و کاربردی ازجمله این مراکز هستند اما مدارس آموزش فنی و حرفه‌ای ماموریت عام دارند و از بودجه دولتی استفاده می‌کند اما دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی از شهریه بچه‌ها استفاده می‎‌کند و بنا است ماموریت خاص داشته باشد.     
رییس دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی مازندران همچنین افزود: در جهان 7000 شغل تعریف شده است و ما تازه به 1000 شغل رسیدیم و باید شغل تعریف کنیم.
 

 

آموزش عالی اشتغال بودجه جهان چوب و کاغذ مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر