کد خبر: 947168 A

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس:

علی بابایی کارنامی گفت:مهارت‌آموزی باید سخت‌گیرانه باشد نه این‌که بعد از یک مدت کوتاهی،تنها یک برگه بدهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،علی بابایی کارنامی در نشست با مسئولین دانشگاه علمی و کاربردی استان مازندران  بر جایگاه صنایع چوب و کاغذ به‌عنوان یکی از کانون‌های مهم صنعت سلولزی کشور یاد کرد و گفت: خوشحالم که در این مجموعه حضور دارم جایی‌که خودم کارگری را از این مجموعه شروع کردم.

نماینده مردم شریف ساری و میاندورود در ادامه به اهمیت مهارت‌آموزی پرداخت و گفت: امروزه بخشی از بودجه به سمت تخصصی کردن نیروی کار هدایت می‌شود با این هدف که ارزش افزوده ایجاد کند چون ماه به موازات نیاز به صنعت، به نیروی ماهری نیاز داریم که بتواند در صنایع کار کند.
وی در ادامه گفت: مهارت‌آموزی باید سخت‌گیرانه باشد نه این‌که بعد از یک مدت کوتاهی، یک برگه بدهند.چون مهارت نقشی مهم در توسعه صنعت دارد و نباید دست جوانان مدرکِ بدون پشتوانه بدهیم. 
بابایی کارنامی گفت:  مجلس در این زمینه در کنار دولت است و برای نیروی کار بیکار و جویای کار، برنامه دارد و از مراکز دانشگاهی مانند دانشگاه علمی و کاربردی صنایع چوب و کاغذ مازندران نیز توقع داریم مهارت‌آموزی و آموزش رشته‌ها همراه با  بررسی نیاز جامعه باشد تا عرضه و تقاضای نیروی کار منطقی باشد.

 

جامعه صنعت نماینده مردم نیروی کار چوب و کاغذ مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر