کد خبر: 947109 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران با بیان اینکه بازار لباس این روز‌ها متعلق به لباس‌هایی با طراحی‌های غیر متعارف است، افزود : تلاش داریم پای مد و لباس اسلامی به بازار باز شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، عباس زارع عصر امروز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مازندران به دغدغه حجت الاسلام والمسلمین«محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در مازندران به اوضاع نابسامان حوزه مد و لباس در جامعه اشاره کرد و گفت: نماینده رهبری در استان در خطبه اخیر نمازجمعه ساری برلزوم ساماندهی به حوزه پوشاک اسلامی تاکید کردند و خواستند برای بانوان به ویژه بانوان مذهبی و محجبه پوشاک اسلامی و موجه عرضه شود.

وی با بیان اینکه استان مازندران یکی از استان‌های موفق در حوزه آموزش و تربیت دانش‌آموختگان در رشته طراحی لباس و پوشاک اسلامی است، افزود: متاسفانه به طراحان لباس اسلامی میدان داده نمی‌شود و این صاحبان فکر و ایده در بخش مد اسلامی ایرانی برای عرضه تولیدات خود با مشکل مواجه‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران با بیان اینکه بازار لباس این روز‌ها متعلق به لباس‌هایی با طراحی‌های غیر متعارف است، افزود : تلاش داریم پای مد و لباس اسلامی به بازار باز شود.

وی به فعالیت 10 واحد دانشگاهی در حوزه آموزش مد و لباس اشاره کرد و گفت: این دانشگاه ها بیش از 1000فارغ التحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی مازندران با بیان اینکه 10 موسسه مد و لباس با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مازندران فعالیت می‌کنند، افزود: همچنین 22 پرونده متقاضیان دریافت پروانه موسسه مد و لباس در دست بررسی برای صدور پروانه است.

زارع با بیان اینکه انجمن مد و لباس استان درحال شکل‌گیری است و در مرحله ثبت اساسنامه و طی روند قانونی قرار دارد، ادامه داد: در تمامی شهرستان های استان کارگروه های مد و لباس فعال هستند.

وی با بیان اینکه سومین شعبه نمایندگی «ردای سنتی مکران» با هدف احیای سوزن دوزی و دوخت سنتی و بومی بعد از استان‌های سیستان و بلوچستان و قم به مازندران اعطا شده، اظهارکرد: با وجود صنایع نساجی و حضور کارشناسان مجرب و فارغ التحصیلان دانشگاه ها، استان مازندران این پتانسیل را دارد تا قطب طراحی کشور باشد.

 

 

 

استان مازندران فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی قم مد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر