کد خبر: 946650 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از هزینه ۱۴۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی برای توسعه زیرساخت های حوزه سلامت استان مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید عباس موسوی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از انجام اقدامات گسترده در تامین تجهیزات زیرساختی همزمان با شدت شیوع ویروس کرونا در حوزه درمان و بهداشت شهرستان ها در راستای مقابله با بیماری کرونا خبرداد.

وی افزود: با توجه به ضرورت تجهیز مراکز درمانی برای ارائه خدمات بهتر به بیماران مبتلا به کرونا ، تلاش کردیم نیازهای بیمارستان های تابعه دانشگاه را در زمینه تجهیزات و امکانات با توجه به شرایط حساس مناطق درگیر استان اولویت بندی و تامین نماییم .

موسوی با اشاره به راه اندازی پیش از موعد مقرر اورژانس بیمارستان ۱۷ شهریور آمل به عنوان یکی از پروژه های مهم دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریالی ،گفت:با توجه به وضعیت بحرانی شهر آمل در زمینه تعداد بیماران مبتلا به کرونا راه اندازی این پروژه کمک شایانی به سیستم درمانی آمل برای درمان بیماران کرونایی می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین از خرید یک دستگاه CT اسکن برای بیمارستان ۱۷ شهریور شهرستان آمل از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی مازندران با هزینه ۱۵ میلیارد ریالی خبرداد و گفت: این دستگاه به زودی نصب و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با اشاره به نیاز بیماران کرونایی به اکسیژن ، گفت:دانشگاه علوم پزشکی مازندران با پیش بینی های صورت گرفته،در ماه گذشته، مراحل درخواست تامین ۱۳ دستگاه اکسیژن‌ساز برای مراکز درمانی استان را  به وزارت بهداشت داد.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع ، تا کنون همه این دستگاه ها از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی مازندران خریداری شد که از این تعداد ۲ دستگاه اکسیژن ساز با اعتبار ۴۱ میلیارد ریال در بیمارستان امام‌خمینی(ره) آمل ، یک دستگاه بیمارستان در امام‌علی (ع) آمل با اعتبار ۱۹ میلیارد ریال و یک دستگاه در بیمارستان امام‌رضا (ع) شهرستان آمل با اعتبار ۱۸ میلیارد نصب و راه اندازی گردید.

موسوی ادامه داد:همچنین یک دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری با اعتبار ۲۱ میلیارد ریال، ۲ دستگاه در بیمارستان بوعلی سینا ساری با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال ، ۲ دستگاه در بیمارستان رازی قائم شهر با اعتبار ۳۸ میلیارد ریال ، یک دستگاه در بیمارستان امام خمینی ره بهشهر با اعتبار ۱۹ میلیارد ریال، یک دستگاه در بیمارستان شهدا زیرآب با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال ، یک دستگاه در بیمارستان عزیزی جویبار با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و یک دستگاه برای بیمارستان امام سجاد(ع) رامسر با ۱۱ میلیارد ریال در نظر گرفته شد که مراحل نصب و راه اندازی این دستگاه ها در حال انجام است.

وی گفت:مطابق برنامه تدوین شده جهت تامین دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستان های شهید بهشتی نوشهر ، امام خمینی فریدونکنار و فاطمه زهرا ساری درخواست های لازم از وزارت بهداشت صورت گرفت و در هفته های آینده نسبت به خرید، تحویل ، نصب و راه اندازی این دستگاه ها اقدام خواهد شد.

این مقام مسئول گفت:هزینه ۱۷۱ میلیارد ریالی برای مبارزه با کرونا با توسعه امکانات و تامین تجهیزات مراکز درمانی غرب استان  نیز علاوه بر توسعه و تجهیز بخش اورژانس با هزینه ۱۰ میلیارد ریال در بیمارستان امام خمینی(ره) نور ، راه اندازی بخش ایزوله منفی تنفسی با هزینه ۵۵ میلیارد ریال و تامین ۲ دستگاه ونتیلاتور با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال و ۴ دستگاه کمک تنفسی بای پپ با اعتبار ۱ میلیارد ریال در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر ، راه اندازی بخش ایزوله تنفسی با ۵ تخت ویژه به همراه تریاژ تنفسی و تامین سایر تجهیزات بیمارستانی با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در بیمارستان شهید رجایی تنکابن ، تامین دستگاه های اکسیژن ساز ، سونوگرافی پیشرفته، رادیولوژی و ۷ دستگاه کنسول گازهای طبی با اعتبار ۲۶ میلیارد ریال در بیمارستان امام سجاد(ع) رامسر و ارتقاء دستگاه اکسیژن ساز و تامین تجهیزات پزشکی مانند ونتیلاتور پرتابل و ۴ دستگاه کمک تنفسی بای پپ با اعتبار ۸ میلیارد ریال در بیمارستان طالقانی چالوس ، برای کمک به درمان بیماران کرونایی این منطقه با هزینه ۳۰ میلیارد ریالی نسبت به تامین دستگاههای کپسول اکسیژن پشتیبان و تجهیزات و وسایل حفاظت فردی در بیمارستان های این منطقه اقدام شد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد:در این میان نقش خیرین سلامت غرب استان با کمک بیش از ۶۰ میلیارد ریالی به حوزه درمانی در راستای به ثمر رسیدن برنامه های دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مبارزه با بیماری کرونا در این منطقه ستودنی است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افتتاح بیمارستان خاتم الانبیا(ص) بهشهر  به عنوان یک پروژه ملی و با حضور مسئولین ارشد کشوری در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این بیمارستان با اعتباری بالغ بر ۸۵۴ میلیارد ریال احداث و تجهیز شد و به عنوان سومین بیمارستان شهرستان بهشهر از ابتدای اسفند ماه سال گذشته همزمان با شیوع کرونا در استان مازندران مشغول ارائه خدمات درمانی به بیماران در منطقه بلوک شرق استان می باشد.

موسوی با اشاره به سایر پروژه های مهم دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: با هدف کاهش مشکلات بخش های درمانی و ارائه خدمات بیشتر به بیماران به ویژه مبتلایان کرونا ، در هفته جاری اورژانس بیمارستان امام خمینی ره نور با اعتبار ۱۰ میلیاردی و با کمک خیرین ، کلینیک ویژه تخصصی بهشهر با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال ، کلینیک ویژه تخصصی گلوگاه با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال و مرکز بهداشت روستایی جنید در قائمشهر با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری می رسند.

وی اظهار امیدواری کرد: با توسعه زیرساختها و افزایش تجهیزات درمانی و بهداشتی در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی توسط آحاد مردم مازندران به زودی شاهد فروکش بیماری کرونا در شهر های قرمز استان باشیم.

 

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سلامت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر