کد خبر: 944800 A

در سه ماهه سالجاری؛

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران، آمار معاینات انجام شده، سه ماه سالجاری در استان را پنج هزار و ۳۳۳ نفر اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد کاهش دارد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی عباسی با اشاره به کاهش ۱۴ درصدی نزاع در سه ماه سال جاری و بیان اینکه از این تعداد ذکر شده سه هزار ۵۱۴ نفر مرد و مابقی زن هستند، گفت: بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری با عدد هزار ۸۴، بابل با عدد ۷۷۳ و آمل با ۵۷۳ نفر و کمترین موارد نزاع به ترتیب در شهر عباس آباد با عدد ۹۳ نفرثبت شده است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان، خرداد با دو هزار ۸۹، اردیبهشت با هزار ۹۹۳، فروردین با هزار ۲۵۱ نفر به ترتیب بیشترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است، گفت: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضائی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.

وی یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پایین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و افزود: می‌توان با آموزش مهارت‌های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

 

 

 

آسیب دیدگی استان مازندران جامعه مشکلات قانون مجازات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر