کد خبر: 944732 A

هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرد:

هوای مازندران تا اواسط هفته گرم و شرجی و در ساعات بعدازظهر همراه با رگبار پراکنده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در گفتگو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: هوای استان امروز و فردا در مقایسه با دیروز دو تا سه درجه گرمتر می‌شود.

وی افزود: در این مدت در ارتفاعات و دامنه‌های کوهستانی مازندران رگبار باران و رعد و برق و در مناطق پایین دست بارش‌های رگباری خفیف خواهیم داشت.

احمد اسدی با بیان اینکه افزایش رطوبت و پدیده شرجی هوا از امروز تا پایان هفته در مازندران ادامه دارد، گفت: وضعیت جوی استان از دوشنبه شب تا پایان هفته بصورت نسبی دمای هوا کاهش خواهد یافت و هوای خنک‌تر می‌شود.

وی افزود: بیشینه دما در این روز در شهرهای غربی استان بین 28 تا 31 و در شهرهای مرکزی و شرقی بین 31 تا 34 درجه خواهد بود. در این مدت در دامنه‌های کوهستانی، ارتفاعات، مناطق جلگه‌ای و دشت رعد و برق و رگبار باران خواهیم داشت .

اسدی ادامه داد: آسمان استان در روز سه شنبه هفتم مرداد نیمه ابری گاهی ابری همراه با رعد و برق پراکنده، کاهش نسبی دما و وزش باد خواهد بود بیشینه دما در این روز در شهرهای غربی بین 26 تا 29 رجه و در شهرهای مرکزی و شرقی بین 29 تا 32 درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی افزود: طی شبانه روز گذشته بیشترین میزان بارندگی مربوط به ارتفاعات چالوس با 8 میلیمتر بوده است و دیروز هم دشت ناز ساری با 33 درجه سانتیگراد و بلده نور هم صبح امروز با 14 درجه سانتیگراد گرمترین و خنک ترین نقاط استان بوده اند.

 

 

رعد و برق وزش باد هواشناسی مازندران ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر