کد خبر: 944371 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اعلام کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از بستری 143 کودک مشکوک به کرونا از ابتدای اسفند در بابل خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید فرزاد جلالی از بستری 143 کودک مشکوک به کرونا از ابتدای اسفند تاکنون در بیمارستان فوق تخصصی کودکان امیرکلای بابل خبر داد و گفت:  125 کودک  (حدود ٩٠٪‌) با حال عمومی خوب ترخیص شده اند.

 جلالی در حاشیه جلسه ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی بابل، بیان داشت: تعداد افرادی که در مراکز درمانی بابل به عنوان مبتلایان مشکوک به کرونا بستری هستند به  ۳۰۳ بیمار رسیده است که نسبت به 80 روز گذشته که تعداد ۶۰ بیمار بستری داشتیم، بسیار نگران کننده است.

وی بیان داشت: تعداد 143 کودک با علائم مشکوک به کرونا از ابتدای اسفند تاکنون در بیمارستان فوق تخصصی کودکان امیرکلا بستری شدند که 125 کودک با حال عمومی خوب ترخیص شدند و هم اکنون 18 بیمار بستری هستند و تحت درمان قرار دارند.

 جلالی افزود: در حال حاضر تعداد 42 بیمار مبتلا به کرونا در بخشهای اى سی یو بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: بیمارستان های آیت ا.. روحانی، یحیی نژاد،بهشتى وکودکان امیرکلا مشغول ارائه خدمت به بیماران کرونایی هستند و فعلا بیش از ٤٠ درصد تخت های بابل به بیماران مبتلا به کووید19 اختصاص دارد که ممکنست افزایش یابد.

 سید فرزاد جلالی از مراجعه    بیش از ٢٨ هزار بیمارمشکوک به کرونا از ابتدای اسفند تاکنون به مراکز درمانی و کلینیک های بابل خبر داد و گفت: 3520 بیمار کرونایی هم از بیمارستان های بابل ترخیص شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: طبیعتا بیمارستان های بابل در آمادگی کامل به سر می برند اما اگر تعداد بیمارانی که نیاز به بستری دارند به شدت زیاد شود مسلما توان کادر درمان بیمارستان ها کاهش میابد.

جلالی با ذکر این نکته که روزهای سختی بر همکاران ما گذشت، گفت: آمار فزاینده بیماران بستری در شهرستان بابل زحمت کادر درمان را افزایش می دهد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: در حال حاضر تعدادی از کادر درمانی بابل در روند خدمت رسانی به بیماران، گرفتار ویروس کرونا شدند و در بیمارستان های بابل بستری می باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: خدمت رسانی به بیماران کرونایی با جدیت ادامه دارد و کادر درمانی با تمام وجود در حال جانفشانی است.

وی اذعان داشت: از مردم تقاضا می کنم که کرونا و استفاده از ماسک وسایر توصیه هاى بهداشتى را جدی بگیرند. ماسک می تواند همراه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بیش از ٩٠ درصد در پیشگیری از بیماری موثر باشد.

 

خدمت رسانی دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کودکان ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر