کد خبر: 944105 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندارن با تأکید بر اینکه آغوش مازندران همیشه برای هموطنان باز است، با توجه به شرایط خاص کشور و مازندارن از هموطنان خواست که از سفرهای غیرضروری به مازندران پرهیز کنند. ‎

به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد حسین زادگان گفت: وقتی می گوییم مازندران در وضعیت قرمز کرونایی است و عزیزان؛ ترجیحا بجز سفرهای ضروری به استان سفر نکنند، این به معنای ممنوعیت سفر به مازندران نیست و به معنای این نیز نیست که مازندارن آلوده به کرونا نیست؛ بلکه مقصود این است که تراکم جمعیت با حضور هموطنان و گردشگران بالا می رود و زمینه شیوع را تقویت می‌کند.

وی یادآوری کرد که سواحل، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها به دلیل وضعیت قرمز کرونا در مازندران تعطیل بوده و خدماتی به مسافران در این مکان‌ها ارائه نمی‌شود.

حسین‌زادگان افزایش جمعیت و ورود مسافران را عامل افزایش خطر در استان برشمرد و از مسافران خواست تا خارج شدن از وضعیت قرمز سفر‌های غیر ضروری را لغو کنند.

استاندار مازندران گفت: بیش از ۱۳ شهرستان مازندران اکنون در وضعیت قرمز قرار دارند و توصیه می‌کنیم مردم دستورالعمل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و بهداشت فردی را رعایت کنند و تغییر در رفتار را جدی بگیرند.

وی افزود: این ویروس به راحتی از استان و کشور خارج نمی‌شود و تغییر رفتار و استفاده از ماسک باید جدی گرفته شود.

حسین‌زادگان با یادآوری اینکه مازندران جزء ۱۰ استانی است که اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد، از مسافران خواست در این شرایط کرونایی به مازندران سفر نکنند و در صورت ضرورت به سفر، توصیه‌های بهداشتی را کاملا رعایت کنند.

در آخرین آمار اعلام شد که با شناسایی و بستری ۳۸۳ بیمار کرونایی جدید ۲۴ ساعت گذشته در مازندران، یکهزار و ۸۴۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

 

افزایش جمعیت بیمارستان ماسک مسافران ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر