کد خبر: 943195 A

فوق تخصص عفونی اطفال دانشگاه علوم پزشکی بابل :

محسن محمدی،فوق تخصص عفونی اطفال از علایم گوارشی، اسهال و استفراغ، درد شکم و اختلال حس بویایی در کودکان مبتلا به کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن محمدی در این خصوص گفت: با اشاره به اینکه اگر کودکان بیشتر از سه روز متوالی تب بالا یا تب 39 درجه ، دچار بیحالی شدید، استفراغهای مکرر و تشنج یا علائم کاهش سطح هوشیاری مواجه شوند سریعا به اورژانس و به پزشک فوق تخصص عفونی کودکان مراجعه نمایند.

فوق تخصص عفونی اطفال دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به تغییر روند علائم بیماری کرونا، افزود: علایم گوارشی،  اسهال و استفراغ،  درد شکم و اختلال حس بویایی به این بیماری اضافه شده است

 محمدی تصریح کرد: رفت و آمدها را محدود کرده و به فکر پرسنل زحمت کش ما باشند که پرسنل و کادر درمان ما شب و روز با این بیماران تماس دارند 

وی افزود: به دلیل علائم خفیفی که در کودکان مبتلا به بیماری کرونا موجود می باشد کمتر مورد توجه قرار گرفته است و این اشتباه بزرگی است چون در کودکان سرعت انتقال بسیار بالاست و کودکی که ممکن است دارای علایم تب ساده یا سرفه خشک و حتی بیحالی باشد، می تواند انتقال دهنده ویروس باشد. 

وی عنوان کرد: والدین  از حضور کودکان در پارک ها مجامع پوشیده و عروسی ها و مجالس خودداری کرده و فرزندان عزیزشان  را در تماس با افراد دیگر قرار ندهند تا بتوانیم از این برهه زمانی عبور و کودکان سالمی داشته باشیم.

 

 

پزشک دانشگاه علوم پزشکی کودکان والدین ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر