کد خبر: 942621 A

سیر صعودی کرونا در مازندران؛

سید عباس موسوی گفت:افزود:ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۵۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا در استات،گفت:ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۳۹ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود:ظرف همین مدت تعداد ۲۵۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.
موسوی گفت:هم اکنون ۱۴۰۱ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.
این مقام مسئول تاکید کرد:شستن دست ها، رعایت فاصله اجتماعی واستفاده از ماسک نکاتی کلیدی برای جلوگیری از ابتلا هستند.
موسوی گفت:رعایت این نکات خصوصا ماسک زدن می تواند از قرارگیری شما در معرض ویروس هایی که می توانند ساعت ها در هوای مکان های شلوغ بماند تا حد زیادی جلوگیری کند.

وی افزود:توصیه اکید می شود از رفتن به مکان های شلوغ مانند رستوران ، کافه و مراکز خرید مسقف خودداری کنید، تا از شیوع بیماری به شکل پیشرفته جلوگیری کنید.

سید فرزاد جلالی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز نیز در خصوص آخرین آمار شیوع کرونا در استان،گفت: ۳۸۷ بیمار کرونایی جدید ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های مجموعه دانشگاه‌های مازندران و بابل شناسایی و پذیرش شدند.

وی افزود:هم اکنون هزار و ۶۵۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

 

بیمارستان پوشش دانشگاه علوم پزشکی ماسک مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر