کد خبر: 941902 A

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت مازندران خبر داد:

در حوزه فرش و قالی دستباف 46000 نفر در استان مازندران مشغول فعالیت می باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حسینقلی قوانلو،رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت مازندران با اعلام این خبر گفت، فرش ایرانی همواره به عنوان یکی از مهمترین اقلام در حوزه تولید و به خصوص در زمینه صادرات غیر نفتی بوده که می تواند برای کشور ارزآوری به همراه داشته باشد.

وی در ادامه به پیشنه استان مازندران در زمینه تولید فرش و قالی دستباف اشاره و افزود: هم اکنون در استان مازندران تعداد 46000 نفر قالیباف که دارای کارت بافندگی هستند مشغول به فعالیت می باشند.

قوانلو گفت: در همین راستا تعداد 4 مجتمع قالیبافی در مازندران وجود دارد که به دنبال آنیم تا با تقویت بازارهای قدیمی به بازار های جدید ورود پیدا کنیم.

رئیس سازمان صمت مازندران به برگزاری دوره های آموزشیجهت ارتقای سطح فعالانفرش دستباف مازندران اشاره و افزود:به مدت 7000 نفر ساعت تاکنون کلاس های به بافی، طراحی و رنگرزی در استان برگزاری شده است.

حسینقلی قوانلو به پیگیریهای انجام شده در خصوص ثبت جهانی فرش دستباف کلاردشت اشاره و تصریح کرد: ایجاد سایت فروشگاهی ، بازارچه دائمی فرش دستباف، استفاده از ظرفیت هتل ها و اماکن گردشگری در خصوص عرضه و نمایش فرش دستباف، ایجاد فروشگاه مجازیبرای عرضه تولیدات فرش دستباف استان و همچنین اختصاص فضای نمایشگاهی مرتبط با فرش در نمایشگاههای تخصصی بصورت رایگان از دیگر برنامه های این سازمان در سالجاری برای این حوزه می باشد.

 

ارتقای سطح استان مازندران استفاده از ظرفیت سازمان صنعت معدن و تجارت فرش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر