کد خبر: 941900 A

در 24 ساعت گذشته؛

1577 بیمار مشکوک به ویروس کرونا در استان مازندران با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در مراکز درمانی استان بستری هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید عباس موسوی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان،گفت:ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۴۴ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود:ظرف همین مدت تعداد ۱۵۴ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

موسوی گفت:هم اکنون ۱۳۲۱ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

این مقام مسئول تاکید کرد: شستن دست ها، رعایت فاصله اجتماعی واستفاده از ماسک نکاتی کلیدی برای جلوگیری از ابتلا هستند.

وی افزود:رعایت این نکات خصوصا ماسک زدن می تواند از قرارگیری شما در معرض ویروس هایی که می توانند ساعت ها در هوای مکان های شلوغ بماند تا حد زیادی جلوگیری کند.

موسوی گفت:توصیه اکید می شود از رفتن به مکان های شلوغ مانند رستوران ، کافه و مراکز خرید مسقف خودداری کنید، تا از شیوع بیماری به شکل پیشرفته جلوگیری کنید.

سیدفرزاد جلالی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز اظهار کرد: با بستری ۳۴ بیمار جدید شمار بیماران بستری کل در بابل به ۲۵۶ نفر رسید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴بیمارجدید بستری و ۱۰ بیمار هم ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل یادآور شد: ۴۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

استان مازندران دارای 2 دانشگاه علوم پزشکی است.

 

 

انتهای پیام/
استان مازندران پوشش رئیس دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر