کد خبر: 937372 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی از وضعیت قرمز و نارنجی شیوع کرونا در 6 شهر این استان خبر داد.

به گزارش "ایلنا"،سید عباس موسوی گفت: درحال حاضر شهرهای نوشهر، بهشهر، آمل و بابل در وضعیت قرمز کرونایی هستند و در قائمشهر و رامسر وضعیت نارنجی برقرار است.

وی گفت: به دلیل نزدیکی شهرهای استان مازندران، سرعت شیوع کرونا در استان به شدت درحال افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تا چند هفته پیش درخصوص مهار ویروس کرونا بی نظیر عمل کردیم و از مرحله اول کنترل و کاهش این بیماری نیز عبور کردیم اما به دلیل عدم رعایت آحاد هم استانی‌ها بعد از بازگشایی ها و رفع محدودیت ها ، شاهد گسترش این بیماری هستیم.

موسوی هشدار داد که چنانچه وضعیت شیوع کرونا به همین منوال تداوم یابد، احتمال برقراری محدودیت‌های مجدد و تعطیلی شهرها وجود دارد.

وی تعداد بستری‌های مربوط به کرونا در مراکز درمانی حوزه دانشگاه علوم پزشکی مازندران را 563 نفر اعلام کرد و با اشاره به اینکه در شرایط کاملا متفاوتی نسبت به اسفند 98 به سر می‌بریم، گفت: در حال حاضر مشکلی در خصوص تخت های ویژه و عادی نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با قدردانی از تلاش کادر درمانی در استان در ایام کرونا گفت: به منظور تشویق همکاران کادر درمانی تاکنون طی دو مرحله 180 میلیارد ریال به حساب کادر درمانی واریز شده است.

استان مازندران دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رسانه ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر