کد خبر: 936213 A

رئیس اورژانس مازندران به والدین هشدار داد؛

رئیس مرکز اورژانس استان گفت:نکته قابل توجه در این موارد این است که وجود استخر پرآب و یا حتی استخر بادی که از آب پرباشد می‌تواند برای کوکان خردسال به دلیل سقوط در آن و غرق شدن و خفگی در آب، خطرآفرین باشد.

 یحیی صالح‌طبری رییس اورژانس مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت:با توجه به شروع فصل گرما، استفاده از استخرهای خانگی و برای کودکان استفاده از استخرهای بادی رواج می‌یابد.
وی افزود:نکته قابل توجه در این موارد این است که وجود استخر پرآب و یا حتی استخر بادی که از آب پرباشد می‌تواند برای کوکان خردسال به دلیل سقوط در آن و غرق شدن و خفگی در آب، خطرآفرین باشد.

طبری گفت:حتی سطلی که از آب کولر پر شده باشد و در گوشه حیاط باشد می‌تواند برای خردسالان خطرناک باشد، در ماموریتی که نیروهای اورژانس به دلیل خفگی کودک خردسال در سطل آب کولر اعزام شده بودند متاسفانه کودک خردسال جان باخته بود.
این مقام مسئول اظهار کرد:برای جلوگیری از بروز خطرات این‌چنینی، والدین گرامی ضمن مراقبت از کودکان خردسال خود حتما از حفاظ برای جلوگیری از سقوط کودکان استفاده کنند و یا وسایل نجات غریق در کنار استخر و داخل آب قرار داشته باشد و یا از توری به عنوان سرپوش برای استخرهای بادی کودکان استفاده شود.

 

کودکان والدین آب بادی غرق شدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر