کد خبر: 935991 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران با بیان اینکه دهیاری‌ها حلقه واسط مردم و دولت هستند گفت: دهیاران به اشتغالزایی روستاها ورود کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد حسین‌زادگان در همایش تجلیل از دهیاران مازندران با بیان اینکه هم مردم از دهیاری‌ها مطالبه دارند و هم مدیران، دهیاری‌ها را حلقه واسط مردم و دولت برشمرد و گفت: مسئول‌ترین بخش اجرایی کشور به تناسب امکانات، منابع اعتباری و‌نیروی انسانی‌شان دهیاری‌ها هستند.

وی پیشگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، دست‌یابی به توسعه و آبادانی، کاهش مشکل پسماند، حل مشکل اشتغال، برگشت امید به مردم را در گرو کمک گرفتن از دهیاری‌ها دانست.

استاندار مازندران به تجربه ملموس و عملی دهیاری‌ها در موضوع کرونا اشاره کرد و دهیار را مدیریت واحد محلی و رسمی مورد تأیید دولت و ملت توصیف کرد و گفت: افزایش سرمایه اجتماعی، نشاط اجتماعی و امید به آینده مهم‌ترین وظیفه همه ماست و میسر نمی‌شود مگر اینکه اقداماتی انجام دهیم که منجر به سرمایه اجتماعی شود.

وی ارتقای سرمایه اجتماعی را اولین قدم توسعه کشور برشمرد که دهیاری‌ها در این خصوص با افزایش سطح رضایتمندی می‌توانند کمک‌حال استان باشند.

حسین‌زادگان یکی از مشکلات اساسی فعلی را کم‌توجهی به رفاه و زندگی مردم روستا اعلام کرد و افزود: روستاهای ما آب، راه، برق و گاز دارند اما رفاه و اشتغال و امید هم لازم دارند و دهیارها باید مجموعه اقتصادی در روستاها راه بیندازند که هم افزایش تولید را برای کشور دارد، هم عامل غرور روستاست و هم امید ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به بستر آماده مجازی در اکثر روستاها، از دهیاران خواست که از این منظر به اقتصاد روستا نگاه کنند و محصولات مختلف روستا را با ایجاد سامانه معرفی و به فروش برسانند.

استاندار مازندران پیشنهاد تشکیل پنج کارگروه اقتصادی، اجتماعی، عمرانی، فرهنگی و سیاسی برای شناخت تهدیدها و فرصت‌های روستاها داد تا از این طریق فعالیت دهیاری‌ها هدفمند و نتیجه بخش شود.

در آیین امروز از ۱۳ دهیار مازندران تجلیل شد.

 

اشتغال دولت مهاجرت نیروی انسانی ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر