کد خبر: 932955 A

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر :

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر گفت: مستمرى سالمندى به بیمه شدگانى تعلق مى‌گیرد که داراى حداقل 65 سال ســن و حق بیمــه خود را به مدت 15 ســال پرداخت کرده باشــند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا،علی شیرکانی بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه امسال سال مهمی برای ما محسوب می شود، اظهار کرد: نخستین گروه از بیمه شدگان صندوق که امسال 65 ساله می شوند و 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند، امسال سالمند می شوند و نتیجه اعتماد 15 ساله خود به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به عنوان دستاورد ارزشمند نظام دریافت می کنند و از ثمره بیمه پردازی خود را که همان دریافت مستمری سالمندان است،بهره مند می شوند.

وی افزود: البته صندوق در حال حاضر به بیش از 100 هزار خانوار مستمری ماهیانه پرداخت می کند، اما این خانوارها اعلب به دلایلی مانند از کارافتادگی یا فوت بیمه شده اصلی یا پیش از موعد،مستمری بگیر شده اند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر گفت:حق بیمه صندوق در کل 15 درصد حقوق یا سطوح اعلامی است که 10 درصد یا دوسوم آن توشط دولت پرداخت می شود که در جایگاه کارفرمایی قرار گرفته و بیمه شدگان روستایی و عشایری،تنها 5 درصد یا یک سوم را می پردازد.

شیرکانی گفت: از زمان تاسیس تاکنون،صندوق توانسته خدمات بیمه ای خود را برای بیش از یک میلیون و 800 هزار خانوار روستایی و عشایری برقرار کند که از این تعداد،حدود یک میلیون و 200 هزار خانوار ما هستند.

وی از رشد 84 درصدی افزایش بیمه شدگان فعال نسبت به سال 97 خبر داد و از برنامه های این نهاد بیمه گر اجتماعی برای گسترش حمایت های بیمه ای در میان اقشار کشاورز، روستایی و عشایر کشورمان گفت که البته هنوز تعدادی زیادی جامعه عشایر و روستایی هستند که هنوز تحت پوشش این صندوق در نیامدند.

شیرکانی گفت: چهار هزار پرونده فوتی داشتیم که بعد از رسیدگی احکام معوقاتشان را پرداخت کردیم و هزار پرونده نیز بصورت دیجیتال الکترونیکی شد و الکترونیکی پرونده های جدید نیز در دستور کار قرار دارد.

وی از پرداخت تسهیلات کم بهره به 15 هزار نفر از جامعه تحت پوشش این صندوق اشاره کرد و پرداخت آن را از دیگر خدمات صندوق صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر برشمرد.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر از فعالیت 1800 کارگزاری این بیمه در سطح کشور خبر داد و شمار کارگزاری فعال استان مازندران هم 108 کارگزاری اعلام کرد و سرمایه گذاری صندوق در بورس را هم از اهم فعالیت هایی برشمرد که در کارش موفق بوده است.

 

پوشش حقوق سالمندان کشاورزان حق بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر