کد خبر: 931982 A

پروژه پل تا پل در مرکز مازندران با اتصال غرب به شرق رودخانه تجن تردد خودروها را در این منطقه تسهیل می کند.

صبح امروز خبرنگاران استان از پروژه پل تا پل در شهرستان ساری که سازمان عمران شهرداری در حال ساخت آن است، بازدید کردند.

این پروژه که از پل کابلی شهید رنجبر آغاز و به پل شهید نوری وصل می‌شود، ضلع غربی رود تجن را به ضلع شرقی آن متصل می‌کند.

به گرارش خبرگزاری ایلنا، لطف الله کریمی معاون فنی عمرانی شهرداری ساری در این بازدید به خبرنگاران گفت: این پروژه بعد از 10 سال توقف، با پیگیری شهردار از دی سال گذشته به صورت جدی با استفاده از امکانات داخلی شهرداری مجددا شروع شده است.

به گفته وی طول این پروژه 2هزار و 600 متر و عرض آن 26.5 متر با دو باند رفت و برگشت 10 متری و 2.5 متر فضای سبز میانه و 2 متر مسیر تندرو و 2.5 متر پیاده‌رو است.

کریمی با اشاره به هزینه برآورد اولیه 25 میلیارد تومانی، اعلام کرد که با هزینه‌های بالاسری پیمانکار و هزینه اجرایی و تملکات و آزادسازی 150 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

موضوع اصلی در اجرای این پروژه تحرکات و تاسیسات زیربنایی راه مانند آب و برق و گاز بوده که کریمی اعلام کرد که حدود 60 درصد تحرکات انجام و آزادسازی شد:72 میلیارد تومان برای آزادسازی تملکات در فاز دوم هزینه شد در حالی که 52 میلیارد تومان نیز در فاز نخست هزینه شد.

معاون فنی عمرانی شهرداری ساری از کمبود 100 میلیارد تومانی منبع اعتباری خبر داد و گفت که تاکنون 50 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی یادآور شد که عملیات اجرایی پروژه های عمرانی متاثر از شرایط آب و هوایی است نمی توان زمان مشخصی را برای بهره برداری اعلام کرد اما تلاش می کنیم در کمترین زمان این پروژه را به اتمام برسانیم.

مرتضی بربسته مدیرعامل سازمان عمران شهرداری نیز علت توقف 10 ساله پروژه را عدم نقدینگی در شهرداری و عدم توجه متولیان برشمرد و تاکید کرد که اکنون با اهتمام شهرداری و شورای شهر برای صرفه‌جویی ریالی در اختیار سازمان عمران شهرداری قرار گرفت.

وی از اجرای پروژه در دو فاز سخن گفت که فاز اول تا 13 هزار متر خواهد بود و تاکنون 20 هزار مترمربع برای آن خاکبرداری شده و تملک سه پلاک آن باقی مانده است.

 همچنین فاز دوم نیز از 1300متر تا 2600 متر خواهد بود که تملک پلاک‌هایش که مربوط به قسمت مهاجرنشین است و اکثر آن‌ها سند ثبتی ندارند.

 

رفت و برگشت شرایط آب و هوایی شهرداری معاون شهرداری ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر