کد خبر: 931138 A

هشدار دریایی هواشناسی مازندان:

هواشناسی توصیه کرد که کلیه فعالان دریایی نسبت به فعالیت در دریا تمهیدات لازم را بعمل آورند.ضمناً طی این مدت شرایط برای شنا مناسب نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، هواشناسی مازندران با اعلام هشدار به فعالان دریایی گفت: به اطلاع کلیه فعالان و بهره ‌برداران دریای خزر می رساند، بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‎های پیش‌‌ ‌‎یابی هواشناسی و خروجی مدلهای عددی جوی و دریایی از اواخر وقت پنجشنبه 5 تیر ماه 1399 با شمالی شدن جریان هوا، دریا به تدریج موّاج خواهد شد و تا 9 تیر ادامه خواهد داشت.

در این اطلاعیه آمده بیشینه سرعت وزش باد نزدیک ساحل تا 12 متر بر ثانیه (43 کیلومتر بر ساعت) و دور از ساحل تا 15 متر بر ثانیه (54 کیلومتر بر ساعت) پیش‎بینی می‎شود.

همچنین طی این مدت بیشینه ارتفاع موج در نزدیک ساحل تا 1.5 متر و دور از ساحل تا 2.0 متر برآورد می‌شود.

احتمال پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک، صدمه دیدن ماهیان در قفس از اثرات این مخاطره است.

هواشناسی توصیه کرد که کلیه فعالان دریایی نسبت به فعالیت در دریا تمهیدات لازم را بعمل آورند.ضمناً طی این مدت شرایط برای شنا مناسب نخواهد بود.

احمد اسدی معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران نیز در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: وضعیت جوی استان امروز و فردا همچنان گرم و در برخی مناطق این گرما یک تا دو درجه افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه از بعدازظهر فردا شاهد جریانات شمالی، وزش باد و ابرناکی خواهیم بود، افزود: از جمعه تا اوسط هفته آینده علاوه بر کاهش دمای هوا شاهد بارش پراکنده همراه با وزش باد در استان خواهیم بود.

 

دریای خزر معاون وزش باد هواشناسی غرق شدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر