کد خبر: 929826 A

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای مازندران:

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مازندران عنوان کرد : با هدف ارتقاء ایمنی و کاهش تصادفات و سوانح رانندگی عملیات احداث 20 کیلومتر روشنایی در محورهای ارتباطی این استان در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، حسن جهانیان ضمن اعلام این خبر افزود: 

مهمترین کارکرد سیستم های روشنایی ایجاد دید آسان و دقیق ، امکان تشخیص وسایل نقلیه در فاصله مناسب ، تشخیص به موقع موانع ، علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در محورهاست.

وی افزود : حداقل مقدار مورد نیاز روشنایی سطح راه بستگی به نوع آن ، سرعت و حجم ترافیک شبانه راه ، وضعیت مکانهای اطراف راه و کاربری آن و همچنین میزان عبور و مرور عابرین پیاده دارد.

جهانیان در ادامه به جاده های مازندران اشاره و اظهار داشت : اقبال و استقبال عموم کاربران جاده ای برای تردد از سطح محور ارتباطی استان بالاست ، از این رو امیدواریم شاهد ارتقاء ایمنی کاهش تصادفات و سوانح رانندگی در سطح محور های استان باشیم.

وی به عملیات ایمن سازی این اداره کل در سطح محورهای استان در قالب احداث روشنایی اشاره و خاطر نشان ساخت :  عملیات احداث روشنایی در محورهای ارتباطی کمربندی نوشهر به چالوس به طول بیش 10 کیلومتر  ، احداث سیستم روشنایی کمربندی فریدونکنار به طول یک متر و نیم کیلومتر ،احداث سیستم روشنایی محور نور _چمستان به طول 7 کیلومتر ،احداث سیستم روشنایی نقطه ای محور شیرگاه به طول یک متر و نیم کیلومتر و همچنین احداث سیستم روشنایی نقطه ای در 15 تقاطع و بریدگی های راه های حوزه استحفاظی در حال اجرا می باشد.

گفتنی است در حال حاضر بیش از 420 کیلومتر از راه های ارتباطی مازندران دارای روشنایی می باشند.

 

 

استان مازندران جاده راهنمایی و رانندگی روشنایی وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر