کد خبر: 928859 A

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اعلام کرد:

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت:در مجموع تعداد یک میلیون و ۴۳۰ هزار مشترک را تحت پوشش و مجموع کل طول شبکه ما در بخش توزیع ۳۰ هزار کیلومتر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،رضا غفاری مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران امروز در نشست خبری توزیع برق استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  در مجموع تعداد یک میلیون و ۴۳۰ هزار مشترک را تحت پوشش و مجموع کل طول شبکه ما در بخش توزیع ۳۰ هزار کیلومتر است.

وی افزود: از این میزان ۱۲ هزار و ۸۹۶ کیلومتر از آن شبکه فشار متوسط و ۱۷ هزار و ۲۶۰ کیلومتر متعلق به شبکه فشار ضعیف است.

غفاری تصریح کرد: ۳۳ هزار و ۸۵۰ دستگاه و موتورهای هوایی و زمینی در حوزه و شبکه خدمات‌رسانی داریم که در مجموع حدود ۴ هزار و ۲۷۱  مگاوات آمپر  برق تولید می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال ۹۸ برای عبور از تابستان ۹۹، گفت: ۳۸۳ میلیارد تومان هزینه کردیم در بحث توسعه شهری و روستایی ۱۶۴ میلیارد تومان هزینه شد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا ۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه ترانس جدید نصب کردیم مابقی سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف را داشتیم که خوشبختانه ۴۴ هزار مشترک در جدید را تا پایان سال ۹۸ داشتیم.

غفاری عنوان کرد: در سال گذشته پیک ما به میزان هزار و ۸۴۰ مگابایت رقم خورد ۱۹۰ مگابایت در راستای مدیریت مصرف داشتیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اعلام کرد: تعداد مشترکین ما در بخش‌های مختلف با میزان درصد مصرف شامل؛ حوزه خاتگی ۷۶ درصد از مشترکین با ۴۶ درصد از مصرف، در بخش عمومی ۵/۲ درصد مشترکین با میزان ۸/۸ مصرف، در حوزه کشاورزی ۵/۴ درصد از تعداد مشترکین به میزان ۱۶ درصد از مصرف، در حوزه صنعت زیر یک درصد است ۰/۷۵ درصد از مشترکین و ۲۱/۵ درصد از مصرف و در  سایر بخش‌ها ۱۲درصد از مشترکین به میزان ۸/۴ درصد را به خودش اختصاص می‌دهند.

این مسئول یادآور شد: در مازندران بحث خاموشی‌ها به دو دسته با برنامه و بی برنامه را داریم،  برای خاموشی با برنامه شرکت توزیع مازندران گروه‌های فصل گرم را داشتیم عملکرد خوبی داشتیم میزان خاموشی‌های با برنامه را کاهش دادیم.

وی ابراز کرد: در بحث خاموشی بی‌برنامه الان توزیع مازندران دارای برنامه نت اشت و سال گدشته زیر نت هدفمند عمل کردیم.

غفاری اذعان داشت: یکی از دلالیل خاموشی پیک تابستان است با توجه به اینکه توانیر برای هفته‌های مختلف سهمیه اعلام میکند ملزم خواهیم بود برابر همین سهمیه مدیریت مصرف را در  دستور کار داشته باشیم .

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران متذکر شد: از یک تیر تا هفتم هفته مدیریت مصرف در حوزه اب و برق است توجه خواهیم کرد تا مردم و مشترکین همراه شوند این موضوع کاری برایمان اهمیت دارد.

وی بیان کرد: اوج تقاضای مردم در ماه‌های غیرگرم به یک سوم ماه گرم می‌‌رسد بنابراین یعنی دو سوم ظرفیت ایجاد شده در ۹ ماه از سال بلااستفاده است.

غفاری تأکید کرد: برق یک سرمایه ملی برای همه مردم است باید بحث بهینه مصرف کردن باید جدی‌تر گرفته شود با همکاری بسیار خوب مردم شدنی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اعلام کرد: در سال گذشته ۷۰ روز گرم را تجربه کردیم پیک در روز رقم می‌خورد از ساعت ۱۳ الی ۱۵ پیک روز است شب ۲۰ الی ۲۳ پیک شب! پس در طول سال ۲۸۰ ساعت را مشکل داریم که نیاز به همراهی مردم داریم.

وی خاطرنشان کرد: ما اعتقاد داریم چنانچه مشترکین ۱۰ درصد مصرف را مدیریت کنند مشکلات کمتر خواهد بود می‌توانند به اقتصاد خودشان کمک کنند.

غفاری ادامه داد: این کار از نظر زیست محیطی اهمیت زیادی دارد چرا که به ازای هر یک کیلووات ساعت تولید برق ۹۰۰ گرم گازهای آلاینده وارد محیط زیست خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران افزود: فرسودگی شبکه برق را در مازندران داریم بخشی از آن به رطوبت محیطی و شرایط اقلیمی این استان برمی‌گردد  طول عمر شبکه تأسییاتی بالای ۳۰ سال است که نیاز به بهسازی و نو سازی دارد .

این مسئول در پایان بیان کرد: البته رشد ۲/۵ تا ۳ برابری بار پیک نسبت به بار پایه را داریم که ضربه‌های الکتریکی و مکانیکی به شبکههای ما وارد خواهد کرد و پیری زوددرس برای شبکه می‌آورد و بخش اعظمی از این شبکه‌ها دور از دسترس همکاران ما هستند.

 

اقتصاد برق پوشش سرمایه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر