کد خبر: 928722 A

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران ، آمار معاینات انجام شده، در 2 ماهه امسال در استان را 3 هزار 244 نفر اعلام کرد و افزود ن رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 20 درصد کاهش داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی عباسی،مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با اعلام این خبر گفت : بر اساس آمار ارجاعی از مراکز پزشکی قانونی استان  2 هزار 133 نفر مرد و مابقی زن هستند .

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران تصریح کرد : بر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری با عدد 656  ، بابل با عدد 471 و آمل با عدد 336 نفر و کمترین موارد نزاع در شهر فریدونکنار با عدد 55 نفرثبت شده است.

وی با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر میشود. 

این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : میتوان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

 

آسیب دیدگی استرس مشکلات مهارت های زندگی قانون مجازات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر